نماد آخرین خبر

«ساموئل ال. جکسون» برای نخستین‌بار در سریال بازی می‌کند

منبع
مهر
بروزرسانی
«ساموئل ال. جکسون» برای نخستین‌بار در سریال بازی می‌کند

مهر/ ساموئل ال. جکسون قرار است در يک سريال جديد مارول که در حال حاضر مراحل ساخت آن در ديزني پلاس طي مي‌شود، دوباره نقش شخصيت نيک فيوري را ايفا کند.

هنوز جزييات دقيق داستاني اين سريال اعلام نشده‌ است اما چند منبع آگاه گفتند جکسون قرار است نقش اول را ايفا کند و کايل بردستريت مسئوليت نوشتن فيلمنامه و تهيه‌کنندگي اجرايي سريال را بر عهده خواهد داشت. مانند تمام سريال‌هاي ديگر مارولي در ديزني پلاس، مارول استوديوز تهيه‌کننده اين پروژه خواهد بود.

جکسون سال‌هاست که نقش شخصيت معروف نيک فيوري رييس تک‌چشم سازمان دولتي مخفي شيلد را در دنياي سينمايي مارول ايفا کرده است. او نخستين بار در سال ۲۰۰۸ در اين نقش پس از اتمام تيتراژ فيلم «مرد آهني» ديده شد.

او از آن موقع تا به حال در مجموعه‌اي از فيلم‌هاي جهان سينمايي مارول در اين نقش ظاهر شده که جديدترين آنها «اسپايدرمن: دور از خانه»، «انتقام‌جويان: پايان بازي» و «کاپيتان مارول» بوده‌اند.

او همچنين نقش اين شخصيت را در ۲ اپيزود از سريال «ماموران شيلد» محصول شبکه اي‌بي‌سي ايفا کرد.

جکسون يکي از شناخته‌شده‌ترين بازيگران دوران مدرن است. او به خاطر همکاري‌هاي متعددش با کوئنتين تارانتينو در فيلم‌هايي از جمله «پالپ فيکشن»، «جکي براون»، «هشت نفرت‌انگيز» و «جانگوي از بند رها شده» شناخته شده است. وي همچنين در چند فيلم از جمله «کار درست را انجام بده»، «روزهاي مدرسه»، «تب جنگل» و «شي-راق» به کارگرداني اسپايک لي نقش‌آفريني کرده است.

جکسون همچنين به خاطر فيلم‌هاي پرفروشي از جمله «جنگ ستارگان»، «مارها در هواپيما» و «نشکستني» شناخته مي‌شود.

مجموعه جديد ديزني درباره نيک فيوري نخستين نقش تلويزيوني ثابت کل مسير حرفه‌اي بازيگري جکسون خواهد بود.

بردستريت هم اخيراً تهيه‌کننده اجرايي سريال برنده جايزه امي «آقاي ربات» بوده است. از ديگر پروژه‌هاي او مي‌توان از «بورژيا»، «ايستگاه برلين» و «پليس» نام برد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar