ايرنا/ به تازگي فهرست پردرآمدترين بازيگران سال ۲۰۲۰ منتشر شده که بسياري از نام‌هاي آن تکراري هستند، اما در اين ميان، نام‌هاي عجيبي هم ديده مي‌شود.
  
دنياي سينما در حال تغيير است. با ظهور سرويس‌هاي استريم مانند نتفليکس، تماشاي فيلم‌هاي سينمايي تنها در انحصار پرده‌هاي نقره‌اي نيست و هر تلويزيون خانگي به يک سالن سينما تبديل شده که بدون هيچ شک و ترديدي به گسترش دنياي هنر هفتم کمک مي‌کند؛ بنابراين پردرآمدترين بازيگران سال ۲۰۲۰ با وجود درخشش در فيلم‌هاي سينمايي، بخشي از درآمد خود را از طريق همکاري با سرويس‌هاي استريم به دست آورده‌اند.

مطابق پيش‌بيني‌ها، دواين جانسون يا همان راک، هم‌چنان پردرآمدترين بازيگر سال ۲۰۲۰ بوده، اما نام‌هاي عجيبي هم در اين ليست ديده مي‌شود که حضور آن‌ها دلايل جالبي دارد.

دواين جانسون: ۸۷.۵ ميليون دلار

راک دوست‌داشتني که تا همين چند سال پيش تنها در دنياي کشتي کج شناخته شده بود حالا براي دومين سال پياپي به عنوان پردرآمدترين بازيگر سال دست پيدا کرده است. او براي هنرنمايي در فيلم «هشدار قرمز» که به‌زودي از سرويس استريم نتفليکس منتشر مي‌شود، ۲۳.۵ ميليون دلار حقوق دريافت کرد که بخش عظيمي از درآمد او در سال ۲۰۲۰ را شامل مي‌شود. دواين جانسون به دليل همکاري با شرکت‌هاي پوشاک ورزشي هم درآمد قابل توجهي در سال جاري داشته است.

رايان رينولدز: ۷۱.۵ ميليون دلار

بيشتر از ۲۰ ميليون دلار از درآمد هنگفت رايان رينولدز در سال ۲۰۲۰ به دليل حضور در دو فيلم شناخته‌شده نتفليکس يعني «شش زيرزميني» و «هشدار قرمز» به دست آمده است. با موفقيت اين دو فيلم، نتفليکس تاييد کرد که همکاري‌هاي بيشتري با رايان رينولدز خواهد داشت که بدون هيچ شک و ترديدي حقوق نجومي ديگري براي او به همراه دارد.

مارک والبرگ: ۵۸ ميليون دلار

اين ستاره فيلم‌هاي اکشن در سال‌هاي اخير با نتفليکس براي ساخت فيلم‌هاي بلند به توافق رسيده بود و نخستين فيلم او يعني «اسپنسر محرمانه» در همان ماه‌هاي نخست انتشار بسياري از رکورد‌هاي نتفليکس را شکست. بخش ديگري از درآمد مارک والبرگ هم از تهيه‌کنندگي در عناوين سريالي به دست آمده است.

بن افلک: ۵۵ ميليون دلار

بازيگر سابق بتمن در دنياي سينمايي دي‌سي سومين بازيگر پردرآمد سال ۲۰۲۰ است. او که پس از پايان دوران دوري‌اش از سينما دوباره روي پرده نقره‌اي ظاهر شده به شدت موفق بوده و به نظر مي‌رسد دوران جديدي از زندگي‌اش را آغاز کرده باشد. بن افلک که به دليل اعتياد به الکل تا مدت‌ها درگير مشکلات شخصي بود امسال در دو فيلم «راه بازگشت» و «آخرين چيزي که او مي‌خواست» هنرنمايي کرده است. فيلم «آخرين چيزي که او مي‌خواست» هم توسط سرويس استريم نتفليکس ساخته شد.

ون ديزل: ۵۴ ميليون دلار

ستاره اصلي مجموعه فيلم‌هاي «سريع و خشن» در سال‌هاي اخير که علاقه عجيبي به هنرنمايي در فيلم‌هاي اکشن هم دارد با تعويق تاريخ اکران نهمين قسمت از «سريع و خشن» درآمد بيشتري کسب کرد. ضمن اين‌که ون ديزل به دليل همکاري در تهيه‌کنندگي سريال انيميشني «سريع و خشن: جاسوسان مسابقه‌اي» که توسط نتفليکس ساخته مي‌شود، حقوق قابل توجهي دريافت کرده است.

آکشي کومار: ۴۸.۵ ميليون دلار

تنها ستاره سينماي باليوود که در ليست پردرآمدترين بازيگران سال ۲۰۲۰ حضور دارد، آکشي کومار است. او در حالي بيشتر از ۴۸ ميليون دلار درآمد داشته که با سرويس استريم آمازون پرايم روي سريال «پايان» کار مي‌کند. اما بخش اصلي درآمد او از تبليغ‌هاي تلويزيوني جنجالي به دست آمد؛ از مولتي ويتامين‌ها تا ضدعفوني‌کننده سرويس بهداشتي!

لين مانوئل ميراندا: ۴۵.۵ ميليون دلار

پس از آن‌که سرويس استريم نتفليکس حق پخش فيلم «هميلتون» را با ۷۵ ميليون خريداري کرد، لين مانوئل ميراندا براي نخستين بار به ليست پردرآمدترين بازيگران سال ۲۰۲۰ راه پيدا کرد. اين بازيگر که بيشتر به دليل حضور در نمايش‌هاي تئاتري شناخته مي‌شود حتي با وجود تعطيلي سالن‌هاي تئاتر برادوي هم درآمد بي‌نظيري داشته است.

ويل اسميت: ۴۴.۵ ميليون دلار

اگرچه ويل اسميت در سال‌هاي نخستين قرن بيست و يکم محبوبيت بي‌نظيري داشت، اما او هنوز هم مي‌تواند از اين شهرت خاک‌خورده درآمد داشته باشه. او در سال ۲۰۲۰ فيلم «پادشاه ريچارد» را دارد که داستان زندگي ريچارد ويليامز، پدر ونوس و سرنا ويليامز تنيسور‌هاي شناخته‌شده را روايت مي‌کند. ضمن اين که ويل اسميت درآمد قابل توجهي از فعاليت در شبکه‌هاي اجتماعي دارد.

آدام سندلر: ۴۱ ميليون دلار

بازيگر محبوب فيلم‌هاي کمدي آمريکايي در سال‌هاي اخير انتخاب‌هاي خوبي نداشته، اما هنوز هم زندگي مطلوبي دارد. آدام سندلر سال گذشته با هنرنمايي در فيلم «الماس‌هاي تراش‌نخورده» نامزد جايزه اسکار شد. او اعلام کرد اگر نتواند اين جايزه را کسب کند، به بازي در فيلم‌هاي کمدي بد ادامه مي‌دهد! متاسفانه سندلر شانسي براي به‌خانه‌بردن جايزه اسکار نداشت؛ بنابراين او يک توافق همکاري جديد با سرويس استريم نتفليکس امضا کرده که شامل چهار فيلم ديگر هم مي‌شود. تعدادي از فيلم‌هاي ضعيف سندلر در سال‌هاي اخير توسط نتفليکس ساخته شده‌اند که شايد معروف‌ترين آن‌ها فيلم «راز و رمز قتل» باشد. فيلمي که به يکي از محبوب‌ترين عناوين اين سرويس استريم هم تبديل شد.

جکي چان: ۴۰ ميليون دلار

با گذشت بيشتر از شش دهه هنرنمايي در دنياي سينما، جکي چان هنوز هم يکي از پردرآمدترين بازيگران جهان است. او در سال ۲۰۲۰ موفق به کسب ۴۰ ميليون دلار ديگر هم شده که تقريبا همه اين درآمد به دليل حضور در تبليغات تلويزيوني و اينترنتي به دست آمده کار دوست‌داشتني حقوق قابل توجهي به همراه دارد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar