فارس/ سیدجواد هاشمی با دومین قسمت از فیلم سینمایی «تورنا۲» برای حضور در سی و سومین جشنواره فیلم‌های کودکان و نوجوانان اعلام آمادگی کرده است. او درباره تداوم فعالیتش در سینمای کودک به فارس گفت: همیشه به دنبال این هستم کارهایی را بسازم که بچه‌ها آن را دوست دارند و با آن ارتباط برقرار می‌کنند و حس می‌کنم تا به اینجا، مجموعه فیلم‌های «پیشونی سفید» و فیلم «تورنا۲» مورد استقبال قرار گرفته است. 

 نویسنده، تهیه‌کننده و کارگردان «تورنا۲؛ جزیره فضایی» ادامه داد: در درجه اول، نگاه و سلیقه بچه‌ها برایم مهم است اما از ایده برپایی سالانه جشنواره فیلم کودک استقبال می‌کنم؛ چرا که برای فعالان سینمای کودک، ایجاد انگیزه می‌کند و امیدوارم که راهکاری هم برای تبلیغ همه فیلم‌های جشنواره برای اکران آینده اندیشیده شود و جدا از انتخاب داوران، از اکران فیلم‌هایی که از نگاه کودکان و خانواده‌ها نیز رأی مثبت گرفته‌اند، حمایت کنند.

در خلاصه داستان «تورنا۲؛ جزیره فضایی» آمده است: امید در مسطح فضایی تیانا (جزیره‌ای ناشناخته در فضا) جامانده است و به‌خاطر علاقه‌اش به دختر پادشاه تیانا (شیمبا) قصد برگشت ندارد اما دستگاه تصویری سفینه تورنا۲اخطار می‌دهد که بچه‌ها برای نجات او و شیمبا به مسطح فضایی برگشته‌اند. از آن سو، بچه‌ها با نقشه‌ای حساب شده، «تورنا۲» را که خانم خوش‌خیال در حال افتتاح آن به عنوان رستوران تورنادوست، برای نجات امید به پرواز درآورده و رفته‌اند. پرونده توسط بازرس پیگیری و پروفسور (سازنده تورنادو) برای بازگشت بچه‌ها و امید و شیمبا تلاش می‌کند تا سرانجام بچه‌ها به زمین بازمی‌گردند.

از جمله بازیگران این فیلم می‌توان به اکبر عبدی، کامران تفتی، بهنوش بختیاری، ارسلان قاسمی، الناز حبیبی، راستین عزیزپور، امیررضا احمدی، نگار نافذ، محمدمهدی ایرانی، عباس جمشیدی‌فر، امیر رونقی، وحید نفر، فرزانه زهره‌وند، هادی نجفی‌امامی و محسن رستمی اشاره کرد.

برخی عوامل سازنده فیلم سینمایی «تورنا۲؛‌ جزیره فضایی» عبارتند از: طراح لباس: سوسن نوروزی، طراح صحنه: علی شایانفر، طراح چهره‌پردازی: شهرام خلج، طراح حرکات موزون: سیدکمال رضوی، تدوین: سید جواد هاشمی-مهران گنبدلو، مدیر صدابرداری: احمد اردلان، طراح جلوه‌های ویژه بصری: محمدرضا نجفی‌امامی، آهنگساز: بهنام صبوحی، مدیر فیلمبرداری: وحید ابراهیمی.

نخستین قسمت «تورنا۲» سال گذشته در سی و دومین جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان به نمایش درآمد و با استقبال مخاطبان مواجه شد.

سی و سومین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان از ۲۷ مهر تا ۲ آبان به دبیری «علیرضا تابش» برگزار خواهد شد.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar