نماد آخرین خبر

جلسه رسیدگی به اتهامات تهیه کننده «شهرزاد» به پایان رسید

منبع
صبا
بروزرسانی
 جلسه رسیدگی به اتهامات تهیه کننده «شهرزاد» به پایان رسید

صبا/ دومين جلسه رسيدگي به اتهامات محمد امامي، تهيه کننده سريال شهرزاد و از متهمان بانک سرمايه دقايقي پيش در شعبه سوم دادگاه ويژه جرايم اقتصادي به رياست قاضي مسعودي مقام به پايان رسيد.

مامي بخشي از وجوه تسهيلات دريافتي از بانک سرمايه را صرف خريد خودرو و املاک متعدد براي دوستان و آشنايان خود کرده است

نماينده دادستان: متهم رديف اول #محمد_امامي تهيه کننده فيلم و سريال متهم است به اينکه از طريق نفوذ در مديران وقت بانک سرمايه و صندوق ذخيره فرهنگيان و شرکت‌هاي وابسته به نهاد‌هاي مزبور و از مجراي پرداخت رشوه موفق شده است مبالغ قابل توجهي را در پوشش دريافت تسهيلات و ضمانت نامه و يا قرارداد حق العمل کاري از نهاد‌هاي مزبور براي شبکه منسوب به خود خارج کند.
نفوذ وي در اين نهاد‌ها به اندازه‌اي بوده که در نصب و عزل مديران ارشد نقش موثري داشته است و مجموعه بانک سرمايه، صندوق ذخيره فرهنگيان و نهاد‌هاي وابسته به او در خلال سال‌هاي ۹۲ تا ۹۵ توسط شبکه وي مديريت شده است.
چارت سازماني بانک سرمايه از سوي متهم امامي انجام شده است که نشان از نفوذ وي دارد.


 محمد امامي، خريد خودرو و خريد اثاثيه منزل و تهيه بليت سفر‌هاي خارجي خانواده غندالي را از طريق شخصي انجام مي‌داد. متهم محمد امامي مبلغ ۲۰۰ ميليون تومان به برادر فاطمه شاماني براي حق انتشار ۲ فيلم ساخته شده توسط شاماني پرداخت کرده است.
محمد امامي در راستاي خدمات مجيد زاهدي معاون اعتبارات وقت بانک سرمايه، ۲ دستگاه خودروي BMW X و يک دستگاه آپارتمان در چيذر براي وي خريداري کرد.
محمد امامي در عزل و نصب مديران ارشد و مياني بانک سرمايه و شرکت‌هاي وابسته به صندوق ذخيره فرهنگيان نقش مؤثر داشته است.


امامي بخشي از وجوه تسهيلات دريافتي از بانک سرمايه را صرف خريد خودرو و املاک متعدد براي دوستان و آشنايان خود کرده است که از جمله آن‌ها مي‌توان به خريد خودروي AOD براي پدرش احمد امامي و خريد خودروي اسپورتيج براي همسر اولش مهسا پيراسته و خريد خودروي هيوندا ۲۰۱۴ براي خواهرش سارا امامي اشاره کرد.

متهمين محمد امامي و اميررضا فرزان راد با وقوف به مقررات ناظر بر اخذ تسهيلات بانکي، نتيجه اقدامات خود را در عدم رعايت مقررات و ضوابط بانکي و سياست‌هاي پولي کشور مي‌دانستند و با وصف به اين موضوع دست به اقداماتي زدند که منابع بانکي را به نحو نامشروع از حيطه تصرف بانک‌ها در حجم کلان خارج و به شبکه بانکي و نهايتاً نظام اقتصادي کشور ضرر هنگفتي وارد ساخته که موجب اخلال و آشفتگي در نظام مالي کشور شد.2h

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar