نماد آخرین خبر

خاطرات جعفر دهقان از حضور در بین‌الحرمین

منبع
خبرآنلاين
بروزرسانی
خاطرات جعفر دهقان از حضور در بین‌الحرمین

خبرآنلاين/ جعفر دهقان ـ بازيگر سينما و تلويزيون ـ با بازگو کردن خاطره اش از سفر به کربلا، از عشقش به اهل بيت(ع) به ويژه امام حسين(ع) و امام رضا(ع) گفت.
جعفر دهقان ـ بازيگر سينما و تلويزيون ـ با بازگو کردن خاطره اش از سفر به کربلا، از عشقش به اهل بيت(ع) به ويژه امام حسين(ع) و امام رضا(ع) گفت.
جعفر دهقان امشب ـ چهارشنبه ـ  ۱۵ مهر ماه مهمان برنامه «تشرف» بود که هر شب به صورت زنده از حرم امام رضا(ع) به روي آنتن مي‌رود.

دهقان در اين برنامه درباره عشق و ارادت به امام هشتم شيعيان گفت و افزود: مردم ما به امام رضا(ع) وابسته‌اند و فرقي ندارد در خانه يا اينجا با امام خود حرف مي‌زنند و درد دل مي‌کنند.

بازيگر سريال «ايلدا» افزود: امام رضا(ع) خيلي جاها دستم را گرفته‌اند. ما از بچگي شيفته ايشان بوديم. از وقتي ياد گرفتيم قسم بخوريم و حرف راست بشنويم قسم امام رضا(ع) را مي‌خورديم. هر وقت نياز داشتيم جواب گرفتيم. امام رضا (ع) فقط براي من نيست. خيلي از بازيگران نسل جديد هم که ظاهرشان با ما فرق مي‌کند عاشق امام رضا(ع) هستند. از ظاهرشان قضاوتشان نکنيم شايد آنها از من و شما به امام رضا(ع) نزديک تر باشند. خيلي ها را ديده ام که موقع قرارداد شرط گذاشتند و گفتند روز ولادت امام رضا (ع) من حتما بايد مشهد باشم.

او که از بام حرم مطهر با مردم صحبت مي‌کرد، درباره حس و حالش در آن لحظه گفت: من هيچ وقت از چنين جايي بارگاه امام رضا (ع) را نديده بودم وقتي لبه اين پشت بام چشمم به بارگاه افتاد حالم عوض شد. از هر جا که صدايش کني جوابت را مي‌دهد. اما وقتي از اينجا از اين روبرو نگاه مي‌کني حس و حال ديگري دارد. موقع اذان از دوستان پرسيدم و متوجه شدم قبله هم از اينجا دقيقا روبروي بارگاه است. تعظيم روبروي امام رضا (ع) حس و حال ديگري دارد. خيلي‌ها التماس دعا داشتند اما نمي‌توان رفت داخل ضريح و اشک ريخت از همين جا هم مي‌توان درد دل کرد.

اين بازيگر همچنين درباره ارادتش به ائمه به ويژه امام حسين(ع) عنوان کرد:‌ ما به همه ائمه اردات داريم فرقي ندارد، اما امام حسين (ع) سالار شهيدان است. ان شاءالله خدا نصيب کند همه کساني که دلشان براي امام حسين (ع) پر مي‌زند به کربلا بروند. وقتي مي‌روي حالت عوض مي‌شود و مي‌گويي کاش زودتر مي‌آمدم.

جعفر دهقان در سريال «ايلدا»

دهقان با بازگو کردن خاطره سفرش به کربلا، گفت:‌ براي سريال «يوسف پيامبر(ع)»  نخست وزير وقت عراق ما را دعوت کرد به کربلا و نجف. جاي همه خالي؛ وقتي مي‌روي خيلي حرف‌ها داري که با آقا بزني اما وقتي آن عظمت و شکوه را مي‌بيني همه چيز يادت مي‌رود مي بيني داري زار زار گريه مي کني بعد بازگشت مي‌گويي قرار بود اين چيز ها را از آقا بخواهم و نتوانستم بگويم.

او افزود:‌ دوستي بودند که خواستند براي نوه‌شان که دکترها گفته بودند بايد عمل شود دعا کنم. زنگ زدم و گوشي را روي ضريح گذاشتم گفتم خودت بگو من نمي‌توانم بگويم. بعد که برگشتم تهران يک ماه بعد نوه‌اش را بردند دکتر گفتند هيچ مشکلي ندارد يک عفونتي بوده که رفع شده است. اگر چيزي را از ته دل از امام حسين (ع) بخواهيد امکان ندارد دست رد به سينه تان بزند.

دهقان با بيان اينکه در بين‌الحرمين پاي آدم مي‌لرزد و نمي‌داند به کدام سمت برود، بيان کرد:‌ آدم نمي‌داند کدام سمت برود. با خودت مي گويي اول پيش زيردست ارباب بروم بعد پيش خود ارباب بروم نمي‌داني کدام سمت بروي حيران و شيدا مي‌شوي.

بازيگر نقش «پوتيفار» در سريال «يوسف پيامبر(ع)» با يادآوري خاطره‌اي از جمال شورجه کارگرداني که مدتي است در بستر بيماري به سر مي‌برد، گفت: دو سال پيش با جمال شورجه به مشهد و زيارت امام رضا(ع) آمديم. رفتيم که غذاي حضرت بخوريم. سه نفري يک غذا را خورديم و آقاي شورجه گفتند دو غذاي ديگر را ببريم بيرون به کساني که مشتاق خوردن اين غذا هستند بدهيم. آقاي شورجه الان مريض هستند. از همه مردم مي‌خواهم براي ايشان دعا کنند تا هرچه زودتر سلامتي شان را به دست بياورند و ساخت سريال موسي(ع) را شروع کنند.

دهقان در پايان گفت: ان شاءالله به حق پنج تن اين ويروس ريشه کن شود و تمام مريضان کرونايي و بيماران ديگر از روي تخت بلند شوند و همه حاجت روا شوند.  

برنامه «تشرف» به تهيه کنندگي مجيد صفري هر روز ميزبان هنرمندان، خوانندگان و بازيگران است و محمدرضا حسينيان مجري برنامه با موضوع نقش امام رضا(ع) در زندگي شخصي و کاري ايشان با آن‌ها گفت‌وگو مي کند.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره