نماد آخرین خبر

«بی‌صدا حلزون» پتانسیل معرفی به اسکار را دارد؟

منبع
باشگاه خبرنگاران
بروزرسانی
«بی‌صدا حلزون» پتانسیل معرفی به اسکار را دارد؟

باشگاه خبرنگاران/ بهرنگ دزفولي زاده درباره اکران فيلمش توضيحاتي داد و اشاره کرد اين فيلم مي‌تواند جزو ليست معرفي به اسکار باشد.
 
بهرنگ دزفولي‌زاده کارگردان «بي صدا حلزون» درباره اکران آنلاين يا عمومي اين فيلم گفت: اين فيلم را اکران آنلاين نمي‌کنيم؛ چون براي پخش بين الملل آن برنامه ريزي کرده ايم. تا زماني که اين اتفاق به سرانجام نرسد، نمي‌توانيم اکران آنلاين داشته باشيم. از طرفي به دليل طراحي صدايي که فيلم دارد، بايد در سالن سينما نمايش داده شود.

اين کارگردان افزود: شيوه صداگذاري «بي صدا حلزون» به نحوي است که اگر در سالن سينما اکران شود، مي‌تواند مخاطب شنوا و ناشنوا را به يک اندازه پوشش دهد و تا از لحظه‌ها و صداي فيلم بهره يکساني ببرند و مختص يک گروه خاص مخاطب نباشد.

وي ادامه داد: در اين بين مخاطب شنوا در سالن سينما با ديدن صحنه‌ها و شنيدن صدا‌هاي اين فيلم، حس مي‌کند وقتي ناشنوا صدايي را نمي‌شنود چه ناتواني و مشکلي دارد و به نوعي با آنها همذات پنداري خواهد کرد. بدين علت در بخش صداگذاري بر اساس منطق داستان و درام تغييراتي ايجاد شده است. اين تغييرات به شکلي است که مخاطب شنوا در سالن سينما با چالش صدا روبرو خواهد شد.

اين کارگردان بيان کرد: از ديگر برنامه‌ريزي‌هاي ما اين است که مي‌خواهيم فيلم را همزمان با اکران عمومي، براي ناشنوايان در سالن‌ها و سانس‌هايي در طول مدت اکران در تهران و شهرستان براي ناشنوايان نمايش دهيم تا بتوانند فيلمي که مختص خودشان ساخته شده را در سينما با شرايطي که براي آن‌ها مجهز شده ببينند. رعايت کامل شيوه نامه هاي بهداشتي در زمان اکران از ديگر اهدافي است که به طور قطع رعايتش خواهيم کرد.

دزفولي‌زاده در پاسخ به اين سوال که آيا «بي صدا حلزون» پتانسيل معرفي به اسکار را دارد يا خير، عنوان کرد: به نظرم اين فيلم پتانسيل و شرايط لازم را دارد.

پيش بيني مي‌شود با توجه به اينکه اکثر فيلم‌ها پس از اتمام اکران عمومي به صورت آنلاين نمايش داده مي‌شوند، «بي صدا حلزون» نيز اکران آنلاين داشته باشد.

 

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar