نماد آخرین خبر
  1. جذاب ترین ها
سینما و چهره ها

 مهران رجبی: دعوت به ماسک زدن امر به معروف است

منبع
ايران
بروزرسانی
 مهران رجبی: دعوت به ماسک زدن امر به معروف است

ايران/ مهران رجبي از روزهايي که درگير بيماري کرونا بود ميگويد:
 
بيستم شهريور حدود ۳۰۰ عکس سلفي با مردم گرفتم. خودم پروتکل ها را رعايت کردم اما نمي شد به ۳۰۰ نفر توضيح بدهم که کرونا شايع شده و بايد رعايت کنيم. غروب همان روز متوجه شدم حالم خوب نيست و سه روز بعد زمينگير شدم. از سر فيلمبرداري به بيمارستان رفتم و تست که گرفتند، گفتند به نوع شديد کرونا مبتلا شده ام و نتيجه اينکه ۱۵ روز بايد همانجا مي ماندم. اگر بخواهم حال و روز اين ۱۵ روز را توصيف کنم کمترينش اين است که به قول معروف شرايطم طوري بود که زمين را گاز مي گرفتم. روزي ۷ تا ۱۱ آمپول تزريق مي شد، يک شب از شدت بد حالي و درد از حال رفتم و خودم را کف اتاق بيمارستان ديدم. از تخت افتاده و بيهوش شده بودم. اين تنها يک شب از شب هاي ابتلا به کروناست.

اين بيماري، اصلا شوخي بردار نيست. من هم مانند بسياري از مردم مي گفتم در نهايت کرونا مي گيرم و ۱۴ روز در خانه مي مانم و با خوردن مقداري داروي سنتي و کمي بخور خوب مي شوم ولي اينطور نيست و کرونا واقعا بيماري سختي است. آنقدر سخت که در همين فرصت کوتاه ۱۰ کيلو وزن کم کرده ام، نه مي توانم بايستم و نه راه بروم. سعي مي کنم با روحيه بالا خودم را حفظ کنم.

با شرايطي که اين بيماري دارد چرا بايد خودمان را درگير کنيم؟ به هرحال بلايي است که همه مردم دنيا گرفتارش هستند ولي مي توانيم حتي الامکان خودمان را در امان نگه داريم تا واکسني بيايد و بيماري را درمان کنيم. اما براي امروز که هيچ واکسن و ايمني نداريم مهمترين راه در امان ماندن اين است که ماسک بزنيم و فاصله اجتماعي را رعايت کنيم.

خواهش مي کنم با فکرهايي مثل اينکه ما گرفتيم و رد شد و متوجه نشديم يا يک نفر خفيف گرفته خودتان را گول نزنيد. وقتي درگير کروناي واقعي مي شويد مي فهميد که با سخت ترين نوع بيماري مواجه هستيد. به ياد ندارم در اين ۵۹ سال عمر براي بيماري ناله کرده باشم اما تب، سرگيجه و حالت تهوع دست از سر بيمار برنمي دارد و نمي تواني ناله نکني. گاهي در تلويزيون کساني را مي بينم که ماسک ندارند و وقتي با آنها مصاحبه مي شود مي گويند اعتقاد نداريم و قبول نداريم. اين کلام نشانه حماقت و بي معرفتي است. مي خواهد به شما بر بخورد، بر بخورد. درک درستي نداريد اگر اين بيماري را جدي نگيريد و ماسک نزنيد. هم بايد خودمان ماسک بزنيم و هم بايد به کساني که ماسک ندارند تذکر بدهيم چون کرونا شوخي ندارد و همه گرفتار مي شويم. امروز تذکر براي ماسک زدن از اولويت هاي امر به معروف است.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar