صبح نو/ در آخرين قسمتي که از «آقازاده» پخش شد، يک سکانس حاشيه‌ساز شد. شخصيت دکتر بحري، همسر جوان صيغه‌اي‌اش را با سلاح کمري به قتل رساند. برخي مخاطبان و رسانه‌ها اين سکانس را اشاره به ماجراي قتل همسر شهردار سابق تهران دانستند.
عصر هفتم خرداد 98 ،خبري عجيب در فضاي مجازي پيچيد. اين خبر با عباراتي مثل «شنيده‌شده»، «ظاهرا» و... به رسانه‌هاي رسمي نيز کشيده شد. آن خبر عجيب اين بود: همسر شهردار سابق تهران به قتل رسيد. بنا بر اخبار منتشرشده، همسر دوم محمدعلي نجفي در برج محل سکونتش واقع در سعادت‌آباد به ضرب گلوله کشته شده بود. جسد آغشته به خون مرحومه ميترا استاد در حمام خانه بود. دقايقي 
پس از اعلام خبر قتل ميترا استاد، برخي همسرش را به‌عنوان مظنون اصلي معرفي ‌کردند که از سوي مقامات قضايي رد شد اما محمدعلي نجفي ساعاتي بعد با مراجعه به پليس آگاهي خيابان وحدت اسلامي تهران به قتل همسر دومش با اسلحه اعتراف کرد و بازداشت شد. او ‌انگيزه اصلي از ارتکاب قتل را فشار رواني و مشکلات خانوادگي اعلام کرده بود. روزنامه ايران به نقل از پسر ۱۳ ساله ميترا استاد نوشت: نجفي مادرش را کتک مي‌زد و اخلاق تندي داشت. نجفي در دادسرا گفت که درگيري فيزيکي دوطرفه بوده و مدعي شد که ميترا استاد هم چند بار با کارد او را مجروح کرده بود.
نجفي همسرش را با استفاده از سلاح غيرمجازي که داشت به قتل رسانده بود. جداي از دليل اصلي اين حادثه و جزئيات آن، قطعا اين موضوع يکي از جنجالي‌ترين اتفاقات سياسي-جنايي ايران است. اين اولين‌بار است که در سال‌هاي پس از انقلاب، يکي از شخصيت‌هاي سياسي همسرش را -آن هم با سلاح- به قتل مي‌رساند. نجفي به عنوان يکي از شخصيت‌هاي مشهور اصلاح‌طلبان است که سابقه وزارت و مسووليت‌هاي رده‌بالاي زيادي در دولت داشته است اما همانطور که گفتيم، بهانه نگارش اين گزارش، سکانس قتل «سارا» توسط «دکتر بحري» در سريال «آقازاده» است.
شخصيت‌شناسي دکتر بحري
دکتر بحري در سريال آقازاده چه مختصاتي دارد؟ او مردي است که وارد سال‌هاي کهنسالي شده و براساس ديالوگ‌هايي که با برخي از رفقايش دارد، مشخص مي‌شود سابقه حضور در جبهه دارد و جزو نسل اول مديران پس از جنگ به حساب مي‌آيد. از رفتارش مشخص است که فردي به‌شدت ثروتمند است و براي رسيدن به وزارت حاضر است هرگونه امتياز و رانتي را قبول کند. او با لابي‌هاي قدرت در ارتباط است و از طريق همان‌ها به وزارت نزديک شده. بحري فرزندي دارد که از راه‌هاي نامشخص به ثروتي عظيم دست يافته و از هيچ خلافي ابايي ندارد؛ البته دکتر بحري يک ماجراي مخفيانه ديگر هم دارد؛ همسري جوان دارد که او را از ديگران مخفي کرده است. «سارا» در يک خانه مجلل زندگي مي‌کند و بحري گاهي خسته از کار روزانه به او سر مي‌زند. دکتر بحري در آنجا دودي بر بدن مي‌زند و شامي با سارا مي‌خورد؛ البته از ديالوگ‌ها مشخص است که سارا انتقاداتي از شرايط دارد. او از طرفي بابت مخفي بودن رابطه از بحري ناراضي است و از سمت ديگر به دليل شلوغ بودن سر دکتر و وقت کافي نگذاشتن براي رابطه دونفره‌شان.
گزارش يک قتل
سارا به دلايل مختلفي مثل کارهاي نيما(پسرخوانده بحري)، خلاف‌هاي آن‌ها و... قصد ترک دکتر را دارد. او حتي مدارکي هم دارد که اگر آن‌ها را رو کند، کار بحري و پسرش تمام مي‌شود. حالا در چنين شرايطي وقتي سارا در آستانه ترک بحري است، سياست‌باز قصه که حس خطر کرده دست به کاري مهم مي‌زند. در قسمت‌هاي قبل ديده بوديم او کلتي کمري دارد که البته بدون مجوز است. بحري وقتي با مخالفت سارا براي ماندن مواجه مي‌شود، با سلاح به او شليک و معشوقه‌اش را به قتل مي‌رساند. هرچند در جزئيات، اين سکانس تفاوت‌هاي زيادي با نحوه قتل ميترا استاد توسط شهردار سابق تهران دارد اما به هرحال کليت ماجرا ذهن مخاطب را به سمت آن حادثه هدايت مي‌کند. اين در حالي ا‌ست که وکيل محمدعلي نجفي در گفت‌وگو با خبرآنلاين تاکيد کرده بود در صورت ديدن شواهدي عليه خانواده نجفي در سريال آقازاده، با اين قضيه برخورد قضايي خواهد کرد. حالا بايد صبر کرد و واکنش احتمالي وکيل نجفي را مشاهده کرد. بايد ديد که آيا وکيل شهردار سابق، از کنار هم قراردادن شخصيت دکتر بحري و نحوه قتل همسرش در سريال آقازاده، شباهتي با شخصيت دکتر نجفي و قتل همسرش پيدا مي‌کند يا از کنارش عبور مي‌کند.
اين سکانس پُرحاشيه را در ادامه تماشا کنيد. 

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar