مهر/ مستند «شباز، ميراث خانوادگي» با روايتي از زندگي مالکوم شباز، نوه مالکوم ايکس رهبر سياه‌پوستان مسلمان و مبارز در آمريکا، امشب از شبکه يک پخش مي‌شود.
محمدعلي شعباني مستندساز به تازگي اثري را درباره مالکوم شباز (نوه مالکوم ايکس) رهبر سياه‌پوستان مسلمان و مبارز در آمريکا ساخته است که پيش از اين از شبکه سه روي آنتن رفته و امشب دوشنبه ۱۹ آبان قرار است از شبکه يک سيما پخش شود.

اين مستند روايتي از زندگي مالکوم شباز است؛ اينکه مالکوم لطيف شباز در زندان با برخي از سياهپوستان مسلمان آمريکايي آشنا مي‌شود و به دنبال اين آشنايي به واقعيت تفکرات پدربزرگ خود و خدمتي که در راه شناساندن دين اسلام در آمريکا کرده است پي مي‌برد.

لطيف شباز پس از آزادي از زندان درباره ديدگاه‌هاي ايدئولوژيکي پدربزرگ خود مطالعه کرده و ادامه‌دهنده راه او در عرصه تبليغ دين اسلام در آمريکا مي‌شود.

وي پس از مدتي، شيعه شدن خود را رسماً اعلام مي‌کند و همين باعث شد از طرف دولت آمريکا تحت فشار و تهديد قرار گيرد. وي در نهايت بعد از بارها تلاش براي خروج از آمريکا در ۲۸ سالگي کشته شد.
تهيه کنندگي و نويسندگي اين مستند ۴۳ دقيقه‌اي را که در معاونت فرهنگي اجتماعي سازمان بسيج مستضعفين تهيه شده است محمدعلي شعباني برعهده داشته است.

اين مستند امشب ساعت ۲۳:۲۶ از شبکه يک سيما پخش مي‌شود.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar