مهر/ رييس انجمن سينمادارهاي آمريکا گفت آنها همين حالا به کمک نياز دارند چون دارند با باز نگهداشتن سالن‌هاي سينماها ضرر مي‌کنند.
 سالن‌هاي زنجيره‌اي سينما در آمريکا نمي‌توانند منتظر ورود جو بايدن به کاخ سفيد بمانند و همين حالا به کمک نياز دارند.

اين پيغامي است که جان فيتين رييس انجمن مالکان سالن‌هاي سينماي ملي آمريکا اخيراً داده و به نيابت از سينماهايي که سازمانش را تشکيل مي‌دهند به دولت هشدار داده است.

او گفته کنگره بايد در نخستين فرصت لايحه «صحنه‌هاي‌مان را نجات دهيد» را تصويب کند. اين تلاشي ۲ حزبي براي اهداي ميلياردها دلار کمک مالي به مکان‌هاي برگزاري کنسرت‌ها و سالن‌هاي سينما است که ضربه‌هاي عظيمي از قرنطينه‌هاي مرتبط با کوويد -۱۹ خورده‌اند.
فيتين مي‌گويد اگر اين لايحه تصويب نشود، صنعت نمايش دچار موجي نابودکننده از ورشکستگي و انحلال شرکت‌ها مي‌شود. او مي‌گويد زمان بسيار مهم است و در جلساتي که بين نوامبر و به قدرت رسيدن بايدن در ژانويه برگزار مي‌شود، او دوباره خواستار تصويب آن خواهد شد.

حتي با وجود اينکه اين لايحه هم از سوي جمهوري‌خواهان و هم دموکرات‌ها مورد حمايت قرار گرفته، تصويب آن ممکن است سخت باشد. دليلش اين است که اين لايحه بخشي از يک لايحه بزرگ‌تر است که هنوز ۲ حزب سر جزييات آن مشغول بحث هستند و موضع‌شان به هيچ وجه به يکديگر نزديک نشده است.

فيتين گفت: ما اميدوار هستيم که از اين ايده پشتيباني بيشتري شود. ما خواستار يک برنامه کمکي ۱۵ ميليارد دلاري براي کسب‌وکارهايي هستيم که به خاطر بحران کرونا ضربه بزرگي خورده‌اند. اين شامل صحنه‌هاي نمايش، کنسرت‌ها و سالن‌هاي سينما مي شود.
او اضافه کرد: تحت اين قانون، اگر شما در سال ۲۰۱۹ مشغول کار بوديد و وضع‌تان خوب بود و بعد در سال ۲۰۲۰ تعطيل شديد يا به شدت تحت تاثير قرار گرفتيد، مي‌توانيد مقداري کمتر از نصف سودتان در سال ۲۰۱۹ کمک مالي دريافت کنيد.

به گفته او اين مبلغ مي‌تواند نقدينگي کوتاه مدت مورد نياز شرکت‌ها را تامين کند تا به آن سوي پاندمي برسند.
فيتين اضافه کرد: حتي با وجود اينکه در ۴۸ ايالت اجازه افتتاح دريافت کرده‌ايم، بدون مجموعه‌اي قابل توجه از فيلم‌هاي بزرگ و با توجه به اينکه مردم هنوز نگران ويروس هستند، سودهاي‌مان نابود شده هستند. ما داريم با باز نگهداشتن کسب‌وکارمان ضرر مي‌کنيم. اين وضعيت براي خيلي خيلي از شرکت‌ها مرگ يا زندگي است.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar