فارس/ نفيسه روشن بازيگر سينما و تلويزيون گفت: فيلم تلويزيوني «وانتافه» به مشکلات معيشتي مردم مي پردازد و در خيلي حاها فيلم هاي اين چنيني مي توانند صداي مردم باشند.

 نفيسه روشن با سريال اغماء به طور جدي در ميان عموم مردم شناخته شد و بعد از آن نيز هرچند سينما را هم تجربه کرد، ولي حضورش در قاب تلويزيون به خلق نقش هاي خاطره انگيزتري منجر شد. او که تجربه همکاري با کارگردان هاي جوان و باتجربه را در کنار هم دارد، اين بار در فيلم تلويزيوني وانتافه به کارگرداني محمدحسين اماني حضور يافت. به بهانه اين حضور با او درباره اين فيلم گفتگو کرده ايم.

نفيسه روشن درباره فيلم تلويزيون وانتافه گفت: وانتافه به نظرم يک کار شسته و رفته و قابل قبول بود. آقاي اماني با وسواس و صبوري زياد کارگرداني مي کرد، عوامل بسيار با هم صميمي بودند و در پشت صحنه کار بسيار اتمسفر خوبي حاکم بود. قصه هم به نظرم داستان بامزه و دوست داشتني بود. به عنوان نخستين تجربه کارگردان فيلم خوبي بود.


بازيگر فيلم تلويزيوني وانتافه درباره داستان اين فيلم گفت: خب داستان حول محور يک خانواده است که سادگي و سالم بودن اعضاي اين خانواده ويژگي اي بود که در تک تک اعضاي خانواده وجود داشت و من اين ويژگي را بسيار دوست داشتم.

نفيسه روشن درباره اشاره اين فيلم به مشکلات معيشتي مردم ادامه داد: متاسفانه در شرايطي هستيم که فضاي نقد و گفتگو درباره مشکلات جدي معيشتي مردم وجود ندارد و خيلي اوقات حرف ها و اعتراضات به حق مردم به اين مشکلات اساساً شنيده نمي شود. در چنين شرايطي فيلمي مانند وانتافه يا آثار نمايشي و تئاتر و... مي توانند صداي مردم باشند براي شنيدن شدن اين اعتراضات و نقدها. مردم حرف دلشان را در چنين کارهايي مي بينند و همراه آن مي شوند.

وي ادامه داد: اصلاً هنر تنها چيزي است که مي تواند بين سياست و مردم صلح و آشتي ايجاد بکند. هنر مي تواند فراتر از مرزها مردم را به آرامش دعوت بکند و با ايجاد فضاي گفتگو جوامع را به سمت و سوي آشتي سوق بدهد. و اميدوارم که وانتافه هم روايتي دلنشين باشد که مردم با طنز آن ارتباط برقرار کنند و حرف دل شان را در آن شنيده باشند.

بازيگر سريال اغما درباره تجربه همکاري با محمدحسين اماني به عنوان يک کارگردان کار اولي نيز خاطرنشان کرد: من کار کردن با کارگردان هاي جوان را بسيار دوست دارم. چرا که اگرچه همکاري با کارگردان هاي نامدار و باتجربه، به معنايي يک کلاس درس به حساب مي آيد و من در همکاري با کارگردان هاي نامدار کلي تجربه کسب مي کنم، ولي از طرفي هم کار کردن با جوان هايي که سرشار از انگيزه هستند و به دنبال نوآوري و تجربه هاي جديد هستند يک اتفاق خيلي خوب برايم به حساب مي آيد.وي اظهارداشت: من آن يک سال و چند ماهي که سر سريال ساختمان 85 با استاد فخيم زاده بودم، واقعا هر روزش برايم کلاس درس بود و روز به روز از جناب فخيم زاده ياد مي گرفتم. يا يک ماهي که در تله فيلم مادر با مرحوم خسرو شکيبايي همکاري داشتم، واقعا تجربه اي ارزشمند بود و براي من يک سرمايه به حساب مي آيد. ولي همکاري با جوان ها هم ويژگي هاي بسيار خوبي دارد. جوان ها ايده دارند، انگيزه بسيار زيادي دارند و در کارشان هم بسيار جدي برخورد مي کنند و به دنبال نگاه جديد و متفاوت به سوژه هستند. اين نگاه متفاوت هم تجربه هاي جذابي خلق مي کند.

روشن درباره فيلم وانتافه بيان داشت: فيلم وانتافه نخستين تجربه همکاري من با باشگاه فيلم سوره بود. فضاي متفاوت و تيم جوان اين مجموعه که بخشي از آن در خود فيلم هم همراه ما بودند بسيار براي من تجربه خوشايندي بود. ما يک گروه فوق العاده داشتيم و اين يک اتفاق خيلي خوب بود براي همه ما و بر خلاف برخي پروژه ها که حال خوشي در گروه توليد حاکم نيست، ما در اين فيلم يک گروه بسيار صميمي و خوب داشتيم که باعث مي شد هيچ وقت احساس خستگي نکنم.

اين بازيگر سينما و تلويزيون در پايان درباره امکان ورودش به عرصه کارگرداني و تهيه کنندگي گفت: شايد روزي به تهيه کنندگي و کارگرداني فکر کنم. ولي الان ترجيح مي دهم که تجربه ام را بالاتر ببرم که اگر روزي خواستم وارد آن حوزه ها بشوم حضور جدي اي داشته باشم.

فيلم تلويزيوني وانتافه به تهيه کنندگي محمدجوادم وحد و کارگرداني محمدحسين اماني محصول خانه توليدات جوان است که با مجري طرحي باشگاه فيلم سوره توليد و در سالروز ميلاد پيامبر اکرم و امام صادق از شبکه سه سينما پخش شد و بازخوردهاي مثبتي نيز به همراه داشت.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar