باشگاه خبرنگاران/  اسلحه شان کانري در اولين فيلم جيمزباند به نام «دکتر نو» به حراج گذاشته شده است.
اسلحه دستي که توسط شان کانري فقيد در اولين فيلم سينمايي جيمزباند استفاده شد، ماه آينده در يک حراجي هاليوود به فروش خواهد رسيد.

اين اسلحه نيمه اتوماتيک با مدل والتر پي پي انتظار مي‌رود که در حدود ۱۵۰ الي ۲۰۰ هزار دلار در اين حراجي که سوم دسامبر برگزار مي‌شود، به فروش برسد. اين سلاح به همراه مدل کوچکتر آن، به يکي از نمادها و سلاح‌هاي شناخته شده اين مجموعه سينمايي تبديل شدند.

اين اسلحه که اکنون از کار افتاده، توسط کانري در سال ۱۹۶۲ در فيلم «دکتر نو» استفاده شد. شان کانري که به عنوان نخستين بازيگر جيمزباند در فيلم‌هاي سينمايي شناخته مي‌شود در ۳۱ اکتبر امسال در سن ۹۰ سالکي درگذشت.

مارتين نولان، رئيس حراج جولين‌ مي‌گويد: سايه از نيمرخ جيمزباند در حالي که اين اسلحه را نگه مي‌دارد به يکي از نمادين‌ترين قسمت‌هاي مجموعه فيلم‌هاي جيمزباند تبديل شده است.حراجي جولين مي‌گويد اين اسلحه در ابتدا به کمپاني تامين کننده سلاح‌هاي اين فيلم يعني «BAPTY» تعلق داشت که آن را در يک حراجي در سال ۲۰۰۶ به فروش رساند.

اين اسلحه در صدر ۵۰۰ وسيله‌اي است که از يادگاري‌هاي هاليوود به فروش مي‌رسد. در اين حراجي کلاهي که تام کروز در فيلم «تاپ گان» پوشيده بود و همينطور اولين لباسي که توسط بانوي اول سابق آمريکا، ميشل اوباما، پوشيده شد نيز در اين حراجي به فروش مي‌رسد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar