جام جم/ تلویزیون همیشه چند سریال خارجی کنار سبد تولیدات داخلی خود دارد و در میان این آثار، تعدادی هستند که مخاطب ایرانی را حسابی به خوب جذب کرده‌اند و تبدیل به پربیننده‌ترین و خاطره‌انگیزترین سریال‌های سیما شده‌اند. سال‌های دور از خانه و ارتش سری در گذشته‌ها، قصه‌های جزیره و پزشک دهکده پس از آن و همچنین مجموعه‌های تحسین شده‌ای همچون فرار از زندان و خانه پوشالی در سال‌های اخیر از جمله آثاری هستند که روی آنتن رفتند و در برقراری ارتباط با مخاطبان موفق عمل کردند. این روزها هم سریال‌هایی از شبکه‌های مختلف سیما روی آنتن می‌رود که برخی از آنها جزو اثرهای به روز و قابل قبول دنیا هستند. «هانا» یکی از آنهاست که شبکه سه سیما پخش آن را از ابتدای آذر تدارک دیده‌است. سریالی اکشن، محصول ۲۰۱۹ آمریکا که هر شب پخش می‌شود. با آغاز پخش این سریال نگاهی به برخی سریال‌های خارجی سیما در این روزها انداخته‌ایم.
کره‌ای‌ها در عهد چوسان
نام سریال: ایلجیما
زمان پخش: هر شب ساعت ۲۳
بازپخش: ساعت‌های ۱۰ و ۱۹ روز بعد
کارگردان: لی یونگ سوک
بازیگران: جون کی، هان هیو جو، لی یونگ آه و پارک سی هو
سال ساخت: ۲۰۰۸
چکیده: سریال، در دوران چوسان روایت می‌شود و درباره یکی از اشراف‌زادگان است که مورد غضب و خشم پادشاه قرار می‌گیرد و به دستور او باید کشته‌شود. فرزند این اشراف‌زاده به بیرون از کاخ می‌رود و توسط خانواده‌ای به فرزندخواندگی پذیرفته می‌شود و...
توضیحات: این سریال تاریخی از شبکه SBS کره‌جنوبی پخش‌شده و از یک آذر روی آنتن شبکه‌پنج رفته‌است. امتیاز 8/2 از ده برای آن در سایت IMDb ثبت شده‌است.


دوباره با یانگوم
نام سریال: سایمدانگ
زمان پخش: هرشب ساعت ۱۹
بازپخش: ساعت‌های ۱، ۷ و ۱۳ روز بعد
کارگردان: یون سانگ هو
بازیگران: لی یونگ آئه، یانگ سه جونگ، لی هه یونگ، چویی جونگ هوان و...
سال ساخت: ۲۰۱۷
چکیده: پروفسور هنر، سو جی یون که دفترچه خاطرات سایمدانگ را در ایتالیا پیدا کرده است با خاطرات دفترچه همراه شده و به دل تاریخ می‌رود.
توضیحات: سریال که زمان حال و گذشته را روایت می‌کند، محصول کره‌جنوبی است و در سایت IMDb امتیاز 9/7 از ۱۰
را دارد.
یکی از نکات جالب توجه این سریال، برای علاقه‌مندان به مجموعه‌های تاریخی کره‌ای حضور بازیگر شخصیت یانگوم در سریال جواهری در قصر است.
تکرار غریبانه روزها
نام سریال: آن شرلی
زمان پخش: هر شب ساعت ۲۳
بازپخش: ساعت‌های ۵، ۱۱ و ۱۷ روز بعد
کارگردان: مویرا ولی بیکت
بازیگران: مک‌نالتی، جرالدین جیمز، کارین کوزلو، ار اچ تامپسن، لوکاس جدید زمن و...
سال ساخت: ۲۰۱۷
چکیده: سریال ماجرای دختر یتیمی با موهای نارنجی است که اواخر قرن ۱۹ زندگی می‌کند. او اتفاقی توسط خانواده‌ای در یک جزیره به سرپرستی گرفته می‌شود و این شروع ماجراست...
توضیحات: این درام کانادایی چند روز پیش در جدول پخش شبکه تماشا جای خانه پوشالی نشست. سریال آنه در سایت IMDbامتیاز 5/8 از ۱۰ را کسب کرده‌است و چندین جایزه از جشنواره‌ها را در کارنامه خود دارد. نویسنده و کارگردان این مجموعه، پیش از این با گروه سریال برکینگ بد همکاری داشته‌است.
سرنوشت ندیمه
نام سریال: افسانه دونگی
زمان پخش: هر شب ساعت 21
بازپخش: ساعت‌های 1 و 45 دقیقه و 9 روز بعد
کارگردان: لی بیونگ هون، کیم سانگ‌هیوب
بازیگران: هان هیوجو، کیم یوجونگ، جی جین‌هی، لی سویئون، بائه سوبین، پارک هاسان، لی هی دو، جونگ یومی و...
سال ساخت: 2010
چکیده: قصه سریال به زمان سلطنت شاه سوک جونگ، از پادشاهان سلسله جوسیون می‌پردازد. شخصیت اصلی، دختر جوانی به نام دونگ یی است.
توضیحات: این سریال به نویسندگی کیم هی یئونگ، یک درام رمانتیک - تاریخی محصول شبکه ام‌بی‌سی کره جنوبی است. افسانه دونگی در سایت IMDB امتیاز 8 از 10 را دارد.
سیا به دنبال یک بچه خارق‌العاده
نام سریال: هانا
زمان پخش: هر شب ساعت ۱۹ و ۳۰ دقیقه
بازپخش: ساعت ۲ و ۵۰ دقیقه روز بعد
کارگردان: دیوید فار
بازیگران: اسمه کرید مایلز، میرله انوس، جوئل کینامن و ریانا بارتو
سال ساخت: ۲۰۱۹
چکیده: اریک هلر در یک مجموعه نظامی سری زیر نظر سی‌آی‌ای مشغول است که به صورت مخفیانه از کودکان نوزاد نگهداری می‌کند. او یک کودک را از آنجا دزدیده و همراه نامزدش پا به فرار می‌گذارد. ماموران سی‌آی‌ای در درگیری برای دستگیری آنها باعث کشته‌شدن همسر اریک می‌شوند. سپس خودروی آنها در آتش می‌سوزد و ماموران سی‌آی‌ای تصور می‌کنند تمام سرنشینان خودرو کشته شده‌اند، اما اریک با نوزادی که همراه دارد به عمق جنگل پناه می‌برد و...
توضیحات: این درام حادثه‌ای به قلم دیوید فار در ۱۶ قسمت ۵۰ دقیقه‌ای پخش می‌شود. هانا که در سایت IMDb امتیاز 5/7 از 10 را کسب کرده، بر اساس فیلمی با همین نام  که سال ۲۰۱۱ ساخته‌شده‌است. این سریال در جولای ۲۰۲۰ برای یک فصل دیگر تمدید شد و به سری سوم رسید. هر فصل از این سریال هشت قسمت دارد و تاکنون توانسته‌است نظرهای مثبتی را جلب کند.
تجربه سفر به سرزمین ناشناخته‌ها
نام سریال: گمشده در فضا
زمان پخش: هر روز ساعت ۳۰ دقیقه بامداد
بازپخش: ساعت ۱۸ روز بعد
کارگردان: ایروین آلن
بازیگران: توبی استیونز، مالی پارکر، ایگناکیو سریکیو، تیلور راسل، مکسول جنکینز، پارکر پسی، مینا ساندوال و کری هیرویوکی تاگاوا
سال ساخت: ۲۰۱۸
چکیده: ماجراهای خانواده‌ای از پیشتازان فضایی در زمینه کلونی‌سازی را روایت می‌کند که سفینه آنها از مدار خارج می‌شود. خانواده رابینسون که قصد زندگی در فضا را دارند، به دلیل حمله یک ربات فضایی به سفینه‌شان، مجبور به فرود اضطراری در یک سیاره ناشناخته می‌شوند.
توضیحات: این سریال علمی - تخیلی، در 20 قسمت و بر اساس سریالی با همین نام ساخته‌شده‌است که سال ۱۹۶۵ کارگردانی شده بود. گمشده در فضا محصول آمریکاست و امتیاز ۷/۲ از 10 را در سایت IMDb دارد.قصه‌های تماشایی پرستارها
نام سریال: پرستاران
زمان پخش: هر روز ساعت ۱۸
بازیگران: جودی مک برا، جورجی پارکر، جرمی کامستون، مارتین لاینس، سام هیلی و...
سال ساخت: ۲۰۰۸- ۱۹۹۸
چکیده: ماجراهای سریال در بخش 17 بیمارستان دولتی در غرب سیدنی اتفاق می‌افتد.
توضیحات: این سریال استرالیایی مدت‌ها پای ثابت سه‌شنبه‌شب‌های شبکه یک سیما بود و به یکی از طولانی‌ترین سریال‌های خارجی تلویزیون بدل شد. «پرستاران» با بهره بردن از ظرفیت غنی و دراماتیک رخدادهای یک بخش بیمارستانی، توانست مخاطبان زیادی داشته‌باشد و سال‌ها با حضور نویسندگان و کارگردانان مختلف تولید شود. این سریال در سایت IMDb امتیاز 7 از 10 را دارد و مدت‌هاست روی آنتن شبکه تماشا می‌رود.ماجراهای برادران ناجی
نام سریال: عملیات ویژه نجات
زمان پخش: هر شب ساعت ۲۲
بازپخش: ساعت‌های ۴، ۱۰ و ۱۶ روز بعد
بازیگران: لس هیل، اندرو لیس، پیتر فلپ، لیبی تانر و...
سال ساخت: ۲۰11 - ۲۰09
چکیده: خط اصلی قصه که در هر قسمت آن یک اتفاق تازه می‌افتد در مورد گروهی از امدادگران ویژه است که به کمک مصدومان حادثه‌ها
می‌روند.
در این میان، قصه چالش‌های دو برادر متضاد و متفاوت از هم که در گروه حاضر هستند هم روایت می‌شود. این سریال ساعت 30 دقیقه بامداد روی آنتن شبکه سلامت سیما هم می‌رود.
توضیحات: این سریال چند فصلی استرالیایی را چند نفر کارگردانی کرده‌اند و در این کشور جز آثار پرمخاطب است و گفته می‌شود اپیزود آخر آن رکورد بیننده یک برنامه تلویزیونی در استرالیا را زده‌است. «عملیات ویژه نجات» امتیاز ۷/۴ از 10 را در سایت IMDb دارد.


به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar