باشگاه خبرنگاران/ رادیو فرهنگ به مناسبت هفته بسیج در برنامه «پرده عشاق» به پرده‌خوانی دلاوری‌ها و رشادت‌های سردار شهید قاسم سلیمانی می‌پردازد.

برنامه رادیویی «رزم نامه سردار سلیمانی» پنجشنبه۶ آذرماه، با موضوع نقالی و پرده خوانی داستان رشادت‌های رزمندگان هشت سال دفاع مقدس و مدافعان حرم و سپهبد شهید قاسم سلیمانی از رادیو فرهنگ پخش می‌شود.

برنامه «پرده عشاق» این هفته ساعت ۲۰ با تهیه‌کنندگی و سردبیری مریم قاسمی و بازیگری علیرضا تابان، مسعود خواجه‌وند و صاحبه عظیمی روی موج اف ام ردیف ۱۰۶مگاهرتز رادیو فرهنگ می رود.

آخر هفته با رادیو فرهنگ همراه شوید/رزمنامه سردار شهید قاسم سلیمانی شنیدنی شد

 نگاهی به شناسنانه آمدم‌ای شاه پناهم بده در رادیو فرهنگ

با کاروان شعر و موسیقی در روز وفات حضرت معصومه سلام الله علیها یکی از ماندگارترین و شنیدنی‌ترین آثار خوانده شده «محمد علی کریمخانی» را پخش و بررسی می‌کند. رادیو فرهنگ امروز پنجشنبه ۶ آذرماه در برنامه «با کاروان شعر و موسیقی» با پخش «آمدم‌ای شاه پناهم بده» با صدای «محمد علی کریمخانی» شناسنامه این اثر را معرفی می‌کند.«آمدم‌ای شاه پناهم بده» را «آریا عظیمی نژاد» آهنگسازی کرده و محمد علی کریمخانی شعر حبیب الله چایچیان را خوانده است.

آخر هفته با رادیو فرهنگ همراه شوید/رزمنامه سردار شهید قاسم سلیمانی شنیدنی شد

گپ‌ و گفتی با علیرضا قیامتی در نام آوران فرهنگ رادیو فرهنگ

برنامه نام آوران فرهنگ این هفته میزبان علیرضا قیامتی از اساتید برجسته ادبیات فارسی و شاهنامه پژوه است .برنامه «نام آوران فرهنگ» علاوه بر تقدیر از اساتید و پژوهشگران فرهنگ و ادب به گرامیداشت نقش و جایگاه مفاخر و بزرگان کشور و‌ معرفی آن‌ها اختصاص دارد و این هفته پنجشنبه ۶ آذرماه علی عظیمی نژادان کارشناس مجری برنامه با دکتر علیرضا قیامتی درباره شاهنامه پژوهی گپ و گفتی دارد .

برنامه نام آوران فرهنگ نزدیک به ۴ سال است که میزبان مفاخر و بزرگان فرهنگی کشور است و دستاورد‌های آن‌ها را با رویکردی تحلیلی و انتقادی با هدف آشنایی مخاطبان از دغدغه‌های هنری و فرهنگی آن‌ها پنجشنبه‌ها به تهیه کنندگی رکسانا حمیدی و اجرای کارشناسی علی عظیمی نژادان ساعت ۲۱ از رادیو فرهنگ روی آنتن می‌برد.

آخر هفته با رادیو فرهنگ همراه شوید/رزمنامه سردار شهید قاسم سلیمانی شنیدنی شد

ویرایش استاد کزازی بر دیوان خاقانی در کیمیای کلمات رادیو فرهنگ

برنامه کیمیای کلمات جمعه ۷ آذرماه به معرفی کتاب خاقانی به قلم دکتر جلاالدین کزازی اختصاص دارد.در این برنامه پروین بهرام گنابادی کارشناس مجری برنامه «کیمیای کلمات» کتاب «دیوان خاقانی» و «گزارش‌های دشواری‌های دیوان خاقانی» را معرفی می‌کند.

بررسی نقش رسانه‌های مدرن در تقویت باور‌های دینی در قلب فرهنگی رادیو فرهنگ

برنامه قلب فرهنگی این جمعه به بررسی نقش رسانه‌های نوین و مدرن در جهت دهی باور‌های دینی و تقویت یا تضعیف آن‌ها اختصاص دارد.رادیو فرهنگ در برنامه «قلب فرهنگی» جمعه۷ آذرماه در بخشی با دعوت از «حجت الاسلام عباسیان» کارشناس حوزه مهدویت به موضوع دلایل و فلسفه غیبت امام زمان (عج) و وظیفه منتظران می‌پردازد.

کتابستان مسابقه‌ای با محوریت کتاب از رادیو فرهنگ

برنامه «کتابستان» در قالب مسابقه زنده به مدت ۹۰ دقیقه جمعه‌ها از رادیو فرهنگ پخش می‌شود.این برنامه جمعه‌ها از ساعت ۱۴:۳۰ به همت گروه کتاب رادیو فرهنگ با موضوع کتاب و کتابخوانی تقدیم شنوندگان می‌شود. در کتابستان ناشران علاقه‌مند می‌توانند جدیدترین آثار خود را رایگان در برنامه معرفی کنند و علاوه بر معرفی کتاب مسابقه کتابخوانی محور اصلی برنامه است .

آخر هفته با رادیو فرهنگ همراه شوید/رزمنامه سردار شهید قاسم سلیمانی شنیدنی شد

مسابقه کتابستان همراه با شرکت کنندگان به هر شهر و استانی سفر می‌کند. فارس، زنجان، سیستان و بلوچستان، گیلان و مازندران، یزد و کرمان، اصفهان و سمنان. مقصد سفر‌های این برنامه است که شرکت کنندگان با نویسندگان هر استان آشنا می‌شوند.

انتهای پیام/

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar