ایرنا/ نظرسنجی مرکز تحقیقات سیما نشان می‌دهد تا اول آذر ۷۷٫۲ درصد مردم بیننده برنامه‌های سیما بوده‌اند و در میان سریال‌های جدیدی که روی آنتن رفته، مجموعه خانه امن شبکه «یک» توانسته با کسب ۳۶٫۴ درصد مخاطب، عنوان پربیننده‌ترین سریال این روزها را از آن خود کند.

در این نظرسنجی که در سراسر کشور انجام شده، خانه امن ۵۰ قسمتی که از ۱۰ آبان روی آنتن رفته، در این مدت توانسته رضایت ۸۹ درصد از بینندگان را در حد «زیاد» کسب کند.

خانهٔ امن مجموعه‌ای تلویزیونی در ژانر جنایی، سیاسی و امنیتی، به کارگردانی احمد معظمی و نویسندگی حسین تراب‌نژاد است که نخستین بار در آبان ۱۳۹۹ از شبکهٔ یک سیما پخش شد.

پس از مجموعه‌های سارق روح و ترور خاموش، خانه امن سومین و آخرین مجموعه از سه‌گانهٔ معمایی-پلیسی-سیاسی ابوالفضل صفری و احمد معظمی است که با محوریت پرونده‌های امنیتی که مسائل مختلف سال‌های اخیر ایران از جمله اهداف تشکیل داعش و فعالیت‌های تروریستی آن‌ها در خاک ایران را در برمی‌گیرد، ساخته شده‌است

این مجموعه داستان دو مامور امنیتی به نام‌های کمال (حمیدرضا پگاه) و افشین (امین زندگانی) را روایت می‌کند که یکی مسئول تیم ضد تروریستی و دیگری مسئول تیم مبارزه با مفاسد اقتصادی و پولشویی است. کمال طبق اخبار واصله مطلع می‌شود قرار است تیم‌های تروریستی داعش عملیات‌هایی را در ایران به راه بیندازند. کمال و تیمش با اطلاعاتِ دریافتی از خارج از کشور به ردزنی یکی از نیروهای داعش می‌پردازند تا از طریق او بتوانند رابطش در تهران را شناسایی کنند. رفته رفته طی این ماجرا دو پروندهٔ پیچیدهٔ تروریستی و اقتصادی به هم گره می‌خورد و ... .
۲۸ قسمت از خانه امن باقی مانده و حدود پنج هفته دیگر هم مهمان خانه‌های مردم خواهد بود.
سریال ۰۲۱ شبکه «سه» هم که از پنجم آبان مهمان خانه‌های بینندگان شد و بعد از ۲۵ قسمت به پایان رسید، با ۲۶ درصد بیننده و فصل سوم از سرنوشت از شبکه «دو» که از ۱۰ آبان روی آنتن رفته، با ۲۵٫۱ درصد بیننده در رتبه‌های بعدی قرار گرفته‌اند.

صفر بیست و یک کار مشترک جواد رضویان و سیامک انصاریان است که در قالب طنز و کمدی و در چهار فصل ۲۵ قسمتی طراحی و ساخته می‌شود. مهدی فخیم زاده، سروش جمشیدی، رویا میرعلمی، نگار عابدی، آزیتا ترکاشوند، مریم شیرازی، امیرحسین رستمی، افشین آقایی، پادینا کیانی، مهبد بیور و محمدماهان فلاحتی از جمله  بازیگران سریال ۰۲۱  هستند.

۰۲۱ یکشنبه همین هفته به پایان رسید اما فصل سوم از سرنوشت یک هفته دیگر به پایان می‌رسد و سریالی ۲۵ قسمتی است.

بعد از سریال ۰۲۱، سریال شرم از شبکه سیما پخش می‌شود و بعد از از سرنوشت هم مجموعه‌ بیگانه‌ای با من است از شبکه دو مهمان خانه‌های مردم خواهد بود.

سریال شرم آخرین حضور مرحوم سیروس گرجستانی در دنیای بازیگری و نخستین حضور ابوالفضل پورعرب در یک سریال تلویزیونی بعد از ۴ سال است؛ این سریال به مانند ساخته قبلی احمد کاوری، یک ملودرام اجتماعی است که  که بازیگرانی چون ابوالفضل پورعرب، فاطمه گودرزی، اردلان شجاع‌کاوه، فریبا متخصص، نسیم ادبی، سیدمهرداد ضیایی، آشا محرابی، الهام طهموری، میلاد میرزایی، نیما نادری، مهرزاد جعفری، مهیار شاپوری، مرحوم سیروس گرجستانی و سیاوش طهمورث در آن حضور دارند.

۶۱٫۵ درصد از مخاطبان ۰۲۱ و ۸۷٫۴ درصد از مخاطبان فصل سوم از سرنوشت در حد زیاد از این سریال‌ها ابراز رضایت کرده‌اند.

سه سریال در شبکه «آی‌فیلم» هم بیشترین مخاطبان سریال‌های تکراری را از آن خود کرده‌اند. پایتخت ۲، کیمیا و پس از باران به ترتیب با ۲۳، ۱۹ و ۱۳ درصد بیشترین مخاطب را در میان سریال‌های تکراری داشته‌اند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سیما، بر اساس این نظرسنجی، ۲۷ درصد از هموطنان غیرتهرانی، از «شبکه‌های استانی» بیننده سریال‌های تکراری بوده‌اند؛ ۱۳٫۳ درصد مردم هم از طریق اینترنت تکرار سریال‌های سیما را دیده‌اند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar