اسامی فیلمهای بخش مسابقه ملی جشنواره سینماحقیقت اعلام شد
باشگاه خبرنگاران/ اسامي فيلمهاي بخش «مسابقه ملي» چهاردهمين دوره جشنواره بينالمللي فيلم مستند ايران «سينماحقيقت» در سه گروه مستندهاي کوتاه، نيمهبلند و بلند اعلام شد.
در بخش مسابقه ملي چهاردهمين دوره جشنواره بينالمللي فيلم مستند ايران «سينماحقيقت» ۶۷ فيلم پذيرفته شدند که در قالب نمايشهاي برخط و از طريق پلتفرمهاي نمايش درخواستي به نمايش گذاشته ميشوند.
اسامي فيلمها و کارگردانان منتخب بخش «مسابقه ملي» سينماحقيقت به اين شرح است:
*مستندهاي کوتاه:
۱- آق سو (عبدالله عزيزي)
۲- آلوسان (محسن اسلامزاده)
۳- باوه [پدر](محسن کوليوندي)
۴- برانازا [برادر خشکيها](علي اسدي)
۵- پا به توپ (حديث جانبزرگي)
۶- پريزاد (مهدي ايماني شهميري)
۷- تجارتخانه بوشي (هادي نعمتالهي)
۸- تنها نخواهم ماند (ياسر طالبي)
۹- حاج ابوالقاسم قناد و پسران (مهرداد خاکي)
۱۰- حلب دريا ندارد (ميثم صبوحي)
۱۱- خانجان (بابک طاهري)
۱۲- درباره پدر درباره مرگ (فرهاد بهبهاني)
۱۳- روياي آشفته (احسان نيکبخت)
۱۴- زرافشون (مهدي رجبيان)
۱۵- سارو (محمد عبداللهي)
۱۶- سايههاي کوتاه (محسن عسگريزاده)
۱۷- سنجاقکهاي برکهي خشک... (محمدصادق بکتاشيان)
۱۸- شبها در راه (حسن ملکزاده)
۱۹- فرياد بلوط (محسن سخاء)
۲۰- کاکل (هادي ثابت شوکتآباد)
۲۱- کاميون آبي (هادي آفريده)
۲۲- کمي با من برقص (مصطفي امامي)
۲۳- گاندو (تيمور قادري)
۲۴- نيسان (محسن ظريفيپور)
۲۵- وايو (پناهبرخدا رضايي)
۲۶- هميشه شب هميشه روز (ياسر خير)
*مستندهاي نيمهبلند:
۲۷- آخرين نفسها (فراز فداييان)
۲۸- آناهيد (حميدرضا عليپور)
۲۹- آواي شب دهم (سميه کريمي)
۳۰- اميدي ه (علي زهيري)
۳۱- بازگشت دوباره (فرهاد ورهرام)
۳۲- بر سر خاک (محسن خانجهاني)
۳۳- بر کرانههاي کاسپين (پژمان مظاهريپور)
۳۴- به جهت يادگاري (سعيد محسن صفويفر)
۳۵- به يک آن (مريم ايزدي)
۳۶- چامون (آرمان قليپور دشتکي)
۳۷- چلچلاي سفري (حسن جعفري)
۳۸- درجستجوي زمان از دست رفته (محمدصادق سميعيفر)
۳۹- راه ناتمام «اصغر قندچي» (مصطفي رزاقکريمي)
۴۰- رش او (رضا عباسي)
۴۱- زخم قند (مهدي باقري)
۴۲- شمع، گل، پروانه (محمدصادق بکتاشيان)
۴۳- طاهر (اميرمسعود حسيني)
۴۴- طلارودان (رضا مجلسي)
۴۵- ف- الف (فرشاد اکتسابي)
۴۶- قطعه ۱۹ (مسعود دهنوي)
۴۷- کل فاطمه (مهدي زمانپور کياسري)
۴۸- مرغ آتش (حجت طاهري)
۴۹- موسيقي زندگي من است (مهدي محمودي)
۵۰- مير و مار (اميد پاکپرور)
۵۱- هوبره (فتحالله اميري، نيما عسکري)
*مستندهاي بلند:
۵۲- آنجا سپيدهدم (محسن جهاني، هاشم مسعودي)
۵۳- آينهدار (پويان کاظمي)
۵۴- انيميشن ايراني (مهرداد شيخان)
۵۵- اياقچي (محمدحسن دامنزن)
۵۶- ايساتيس (عليرضا دهقان)
۵۷- جاهاي خالي پر شود (عطيه زارع آرندي)
۵۸- چشم ايراني (ساسان فلاحفر)
۵۹- خانه (افسانه سالاري)
۶۰- داغ قرهباغ (سينا حسينپور اصل)
۶۱- در لباس سربازي (مهدي نقويان)
۶۲- روياهاي خالکوبي شده (مهدي گنجي)
۶۳- ساکنين طبقه بالاي لالهزار (فريبا رئيسي)
۶۴- کميته (عبدالحسين بدرلو)
۶۵- گزارش رمادي (عليمحمد ذوالفقاري)
۶۶- ناخدا دريايي (مازيار مشتاق گوهري)
۶۷- هجده هزارپا (مهدي شامحمدي)
*مرکز گسترش سينماي مستند و تجربي سازمان امور سينمايي کشور، چهاردهمين دوره جشنواره بينالمللي فيلم مستند ايران «سينماحقيقت» را به دبيري محمد حميدي مقدم، از ۱۸ تا ۲۵ آذرماه ۹۹ و با توجه به شيوع جهاني بيماري کوويد ۱۹ بصورت مجازي و نمايش برخط (آنلاين) برگزار خواهد کرد.