ايسنا/ مدتي قبل خبر رسيد توافقي که ماه‌ها قبل ميان مديرکل هنرهاي نمايشي و رييس سازمان سينمايي (قادر آشنا و حسين انتظامي) براي تسريع روند صدور مجوز فيلم تئاترها انجام شده بود، به نوعي ملغي شده است و در سازمان سينمايي هم به برخي آثار اصلاحيه وارد مي‌شود. در حالي که قرار بود تاييد محتوا در اداره کل هنرهاي نمايشي انجام شود و بازبيني دوباره‌اي در شوراي صدور پروانه نمايش سازمان سينمايي صورت نگيرد.

تغيير اين توافق با حضور معاون جديد نظارت و ارشيابي سازمان سينمايي (سعيد رجبي فروتن) جدي‌تر شد و پس از مدت‌ها، توافق ديگري حاصل شده است.

در اين باره قادر آشنا - مديرکل هنرهاي نمايشي - به ايسنا گفت: قبلاً با دوستان در سازمان سينمايي توافق کرده بوديم فيلم تئاترهايي را که ما تاييد کرده و ارسال مي‌کنيم، آن‌ها هم تاييد کنند، اما الان به توافق ديگري رسيده‌ايم که بهتر است و هنرمندان تئاتري را معطل نمي‌کند.

او افزود: از اين پس قرار است وقتي همکاران ما در اداره کل هنرهاي نمايشي فيلم تئاتري را براي گرفتن مجوز بررسي مي‌کنند، از طرف سازمان سينمايي هم نماينده‌اي حضور داشته باشد تا همه چيز در اداره کل بررسي شود و پروسه کار طولاني‌تر نشود. در واقع تلاش شد که اين مسير صدور مجوز تکميل‌تر شود، چون ما وقتي محتوا را تاييد مي‌کرديم در سازمان سينمايي به لحاظ فني و قابليت پخش بايد فيلم تئاترها بررسي مي‌شدند. الان يک پله جلوتر آمده‌ايم تا قبل از اينکه اثري به سازمان سينمايي ارسال شود با حضور نماينده آن‌ها، امور محتوايي و فني همزمان با هم بررسي شوند.

آشنا همچنين گفت: درباره فيلم تئاترهاي جديدي هم که قرار است توليد شوند ذکر اين نکته مهم است که با دوستان در سازمان سينمايي گفت‌وگو کرديم و پارامترهايي مشخص شده تا ضبط فيلم تئاترها بر اساس آن معيارهاي فني انجام شود.البته اگر امکان حضور نماينده سازمان سينمايي هم وجود داشته باشد، براي ما اين شرايط مهيا است تا در هنگام ضبط براي رعايت نکات فني سرصحنه باشند و به نظر مي‌رسد اين سريع‌ترين راهي است که براي صدور مجوزهاي فيلم تئاترها مي‌توان انجام داد و تلاش ما اين بود که چنين کاري به نفع تئاتري ها انجام شود.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar