ايسنا/ متن اطلاعيه اتحاديه تهيه‌کنندگان سينماي ايران به اين شرح است: سينماي ايران طي سال‌هاي اخير از بحران‌هاي خسارت‌بار متعددي عبور کرده و به همت اصحاب و يارانش سالم و سربلند به حيات خود ادامه داده است.

اکنون که شيوع گسترده و جهاني کرونا، صنعت سينماي ايران را نيز مانند ساير کشورهاي دنيا دچار آسيب‌هاي جدي و اجتناب‌ناپذير کرده، هر نشانه‌اي از اعلام حيات سينما و آمادگي‌ آن براي استقبال از آينده‌اي بهتر، بايد مغتنم شمرده شود.

بي‌ترديد يکي از علائم بارز اعلام حيات سينماي ايران، برگزاري جشنواره مهم فجر ـ با حفظ تدابير لازم ـ خواهد بود.

امروزه ديگر بر کسي پوشيده نيست که جشنواره فيلم فجر، از مهم‌ترين رويدادهاي فرهنگي ـ هنري کشور است که تاثير برگزاري آن بر افکار عمومي جامعه، به سادگي قابل انکار يا کتمان نيست.

شايد تعطيلي اين رويداد مهم و بي‌نظير، آسان‌ترين و مطلوب‌ترين راه براي کساني باشد که يا توان استقامت در بحران ندارند و يا اساسا نسبت به تعطيلي همه‌جانبه سينماي ايران نگراني لازم را ندارند، اما نبايد فراموش کرد که سينماي ايران مي‌تواند هوشمندانه از هر اتفاقي براي رسيدن به روزهاي بهتر بهره برد و قابليت و مقاومت لازم را براي آن‌که همچنان مهمترين رويداد فرهنگي کشور باقي بماند دارد.

بر اين باوريم که برگزاري جشنواره فيلم فجر در شرايط کنوني، با همفکري و همدلي دست‌اندرکاران، به تجربه‌اي تازه و ارزنده در تاريخ سينماي ايران بدل خواهد شد تا دوستانش را شاد و دشمنانش را مأيوس سازد.

جشنواره فيلم فجر حتما مي‌تواند همچون بسياري از جشنواره‌هاي اخير جهاني مانند لوکارنو، تورنتو، لندن، اَنسي و ... به شيوه‌اي جديد و منعطف با شرايط موعد برگزاري، اعم از مجازي، فيزيکي، ترکيبي و... برگزار شود و به همه علاقه‌مندانش نشان دهد که گرم‌ترين و روشن‌ترين آتش‌ها را زير خاکستر کرونا، براي آينده ذخيره دارد.
 

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar