فارس/ هر چه داستان سريال «خانه امن» پيش مي رود ، اشاره هاي انتقادي آن نسبت به فساد برخي مسولان تند و تيزتر مي شود. اين بار نوبت به اکبر طبري معاون اجرايي حوزه رياست قوه قضاييه رسيد.

در قسمت سي و چهارم سريال ،‌شخصيتي به نام اکبري حضور داشت که قاضي سريال (پرويز فلاحي پور) با او مباحثه مي کند. اشاره هايي که در ديالوگ ها وجود دارد، ذهن را به طور مستقيم سمت طبري مي برد.

در اين سکانس، حرف هاي مهمي از زبان قاضي شنيده مي شود. از جمله اين که طبري با ژست خدمت آمد اما مثل مسعود کشميري خيانت کرد. کشميري همان نفوذي است که عامل انفجار دفتر نخست وزيري بود.

در اين سکانس امثال طبري، ‌نفوذي و خائن معرفي شدند که مي توانند به اندازه يک لشکر به مملکت ضربه بزنند. جمله کليدي سکانس جايي است که قاضي مي گويد: «دست اندازي به بيت المال و نااميد کردن مردم در کسوت مقام قضايي خيلي بدتر از نفوذي بودنه آقاي اکبري!»

ديگر امتياز مهم سکانس «خانه امن» تاکيد قاضي بر برگزاري دادگاه به شکل علني است. او عقيده دارد اين شيوه اعتماد مردم را افزايش مي دهد. قاضي سريال در عين حال تاکيد مي کند، ‌امثال اکبري (طبري) در دستگاه قضا، نه اولين مفسد هستند و نه آخرين آن ها. آن چه مهم است اين که سيستم بدون در نظر گرفتن پست و سمت افراد به عدالت رفتار کند. در اين سکانس از ويلاي لواسان و رشوه 500 هزار يورويي به عنوان يکي از اتهامات اکبري (طبري) هم سخن به ميان مي آيد.

سريال «خانه امن» دامن قوه قضائيه را مبرا از فساد سيستماتيک مي داند و تاکيد مي کند، عزم اين قوه براي مبارزه با فساد دروني و بيروني جدي تر از پيش است.

در قسمت هاي مياني «خانه امن» هم اشاره اي به طبري و قاضي منصوري شده بود. قاضي سريال اين ديالوگ را به زبان آورده بود:« همين ديروز چهار تا قاضي فاسد رو محاکمه کردن؛ 15 تاي ديگه توي نوبت محاکمه هستند.»

 اکبر طبري و قاضي منصوري شاخص ترين چهره هايي هستند که اخيرا محاکمه شدند.  اکبر طبري، 20 سال در قوه قضاييه مسؤوليت داشت که آخرين آن معاون اجرايي حوزه رياست قوه قضاييه بود. طبري در همان روزهاي ابتدايي رياست حجت الاسلام سيدابراهيم رئيسي در قوه قضائيه، از سمت خود برکنار و در تير 98 بازداشت شد.

در زمان برگزاري دادگاه طبري ، نام غلامرضا منصوري هم به ميان آمد. بازپرسي شعبه ۹ دادسراي کارکنان دولت و سرپرستي دادسراي فرهنگ و رسانه از سوابق اجرايي او در قوه قضائيه است.

منصوري زماني که قاضي وقت اجرايي لواسان بوده با مفسد اقتصادي حسن نجفي که او هم متواري است همکاري کرده و رشوه ۵۰۰ هزار يورويي دريافت کرده است.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar