آخرین خبر/ .بخشی از تئاتری که ریما رامین فر تنهایی بازی کرده است. نقش زنی مجرد که به قصد خروج از کشور در فرودگاهی نا معلوم در کنار چرخ نقاله منتظر رسیدن چمدانش است. او با مسافران دیگر درباره خودش ، گذشته اش و علت های نامشخص سفرش صحبت می کند. به تدریج با گذر وسایلی غریب و گفتارهای پراکنده او فضای متفاوتی شکل می گیرد..
 علاقمندان به هنرهای نمایشی می توانند آخر هفته به تماشای نمایش "اینجا کجاست؟" نوشته نغمه ثمینی و کارگردانی شیوا مسعودی بنشینند که به تازگی اجرای خود را در سالن سایه تئاتر شهر آغاز کرده است.
ریما رامین فر تنها بازیگر این اثر نمایشی است که در اجرایی نزدیک به 70 دقیقه به تنهایی قصه‌های ناگفته ای را که ممکن است در ذهن بسیاری از مخاطبان نمایش از تنهایی‌ها و آرزوهای ناگفته شان جاری باشد به تصویر می کشد.
 "اینجا کجاست؟"حکایت پیردختری 42 ساله به نام اعظم است که به امید یافتن همسر، جلای وطن کرده و حالا در فرودگاه مقصد، منتظر رسیدن چمدانهایش از قسمت بار است. اعظم در مدت یک ساعتی که منتظر چمدانهاست، با مسافرانی که اطرافش ایستاده اند، به صورت یکطرفه صحبت و روحیات و خلقیاتش را در قالب کلمات ارائه می کند. او دختری پر حرف است که مشکل اصلی در تاخیر ازدواجش را چاقی می داند.
وی چند وقت است که مادرش را از دست داده و با پدری که حرف هایش را نمی فهمد، مجبور شده به خارج و نزد دوستش به نام نازی بیاید که متاسفانه ایمیل هایش را هم جواب نداده است. اعظم در اوج تنهایی، امیدوار است که دوست شوهر نازی به خواستگاری اش بیاید و او را به خانه ای با 5 اتاق خواب و 5 دستشویی ببرد! او دستشویی را بهترین جا برای تفکر می داند و تصمیمات مهم زندگی اش را در آنجا می گیرد....
نغمه ثمینی نویسنده نمایشنامه به درستی توانسته با زبانی جذاب و گیرا که در لحظاتی به تمثیل می‌ماند دغدغه ها و آرزوهای دختری را به تصویر بکشد که برای پیدا کردن خوشبختی می خواهد به خارج از کشور برود. این اثر نمایشی یک مونولوگ انفرادی است که به درستی ذهنیت های مخاطبان و ناگفته های پنهان زندگی شخصی آنها مثل مخاطب شبکه اجتماعی بودن و یا ماهواره دیدن و ... را با بیانی طنز به تصویر می کشد و همین دلیل ساده باعث می شود که تماشاگران با این اثر نمایشی ارتباط برقرار کنند.

تسمه نقاله ای که چمدانها و وسایل دیگر که یادآور خاطراتند برروی آن می آیند و می روند، صحنه ساده این نمایش را تشکیل داده است. البته تصویر بازیگر نیز از دوربین مداربسته بر روی دیواری افتاده و برخی تصاویر هم با ویدئو پروجکشن در انتهای صحنه روی دیوار نمایش داده می شود.
اجرای نمایش" اینجا کجاست ؟" از یکشنبه 19 خرداد در تالار سایه مجموعه تئاتر شهر آغاز شده است. در این اثر نمایشی ریما رامین فر به عنوان بازیگر حضور دارد و ایمان یزدی، دستیار کارگردان، سعید حسنلو، طراح صحنه، محمد قدس، مدیر تولید و حسین ذوقی، طراح ویدئو و تکنیک عوامل اجرایی این اثر نمایشی را تشکیل می دهند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar