باشگاه خبرنگاران/ سید جمال ساداتیان عضو هیات داوری جشنواره فیلم فجر در برنامه این هفته سینما معیار در خصوص آثار به نمایش تا امروز گفت: از میان پنجاه و خرده‌ای فیلم که متقاضی حضور در جشنواره بودند، ۱۰ تا ۱۲ فیلم خوب و قابل اعتنا داریم که چندتای آن‌ها آثار شاخصی هستند و جای امیدواری است که باید به همه افرادی که در این سال با وجود همه مشکلات و محدودیت‌ها فیلم ساختند خسته نباشید گفت.

وی همچنین در خصوص نحوه نمایش فیلم‌ها و اعلام نام اسامی فهرست نهایی اعلام کرد فیلم‌ها را هیات داوران همه با هم می‌بینند و قرار است در سه مرحله برگزیدگان را اعلام کنیم که در مرحله اول اوایل هفته بعد اسامی فیلم‌هایی که شرایط حضور در جشنواره را دارند، اعلام می‌کنیم و در مرحله دوم اسامی نامزد‌ها را در بخش‌های مختلف و در مرحله سوم و جمع بندی اسامی برگزیدگان نهایی اعلام می‌شود.

ساداتیان در خصوص حواشی بوجود آمده پیرامون دو فیلم قاتل و وحشی و شیشلیک هم گفت: این دو فیلم را هنوز ندیده ایم، ولی طبق جدول نمایش که به ما اعلام کرده اند ظرف چند روز آینده این دو فیلم را خواهیم دید.

در بخش دیگری از برنامه مسعود نجفی مدیر روابط عمومی سازمان سینمایی نیز گفت: روز دوشنبه فهرست نهایی آثار نامزد دریافت جایزه بدون رشته اعلام می‌شود و برگزیدگان نهایی نیز در روز‌های پایانی جشنواره در جلسه جمع بندی هیات داوران اعلام خواهد شد.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar