خراسان/  پاسخ خانه مستند انقلاب اسلامی به معترضان «آقا مرتضی»: لطفا شهید آوینی را انحصاری نکنید! 
در پی حواشی مربوط به پخش مجموعه مستند «آقا مرتضی» درباره شهید سیدمرتضی آوینی و اعتراضات به سازندگان، خانه مستند انقلاب اسلامی بیانیه‌ای منتشر کرد.
در بخشی از این بیانیه با اشاره به اعتراضات محمدعلی شعبانی کارگردان مستند «انحصار ورثه» و حسین معززی‌نیا کارگردان مستند «روایت راوی»، اشاره شده که اجازه مالکان حقوقی هر دو مستند برای استفاده از تصاویر آن‌ها  دریافت شده است. مالک حقوقی «انحصار ورثه» خود خانه مستند و مالک حقوقی «روایت راوی» مؤسسه روایت فتح است. در بخشی از این بیانیه، خطاب به معترضان آمده است: «البته تحلیل این دوستان درباره شهید آوینی و تفاوت نگاه آنان با واقعیت‌های زندگی ایشان برای‌مان قابل درک است؛ ناراحتی آنان از تولید و پخش مستندی که تلاش کرده این شهید عزیز را به صورت دقیق و جامع روایت کند نیز قابل فهم است؛ آن چیزی که قابل درک نیست این همه تلاش برای توقیف و سانسور مستند آقا مرتضی است؛ اما چه اشکالی دارد که آنان فقط یک بار صبر کنند و اجازه دهند روایت شهید آوینی از انحصار آنان خارج شود و روایتی دقیق‌تر، جامع‌تر و متفاوت‌تر از روایت همیشگی برای نسل امروز بازگو
 شود.»
خانه مستند انقلاب اسلامی در بخش پایانی این بیانیه آورده است: «ما قریب به  30 سال است روایت انحصاری شما از شهید آوینی را دیده‌ و خوانده‌ایم. خواهش می‌کنیم فقط چند شب صبر کنید و اجازه بدهید مخاطبان روایتی جامع و بدون سانسور از ایشان را ببینند. بعد شما دوباره تا سال‌ها فرصت دارید تا همان روایت دلخواه‌تان را برای مخاطبان بسازید!»

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar