مهر/ فيلم سينمايي «ما اينجاييم، ما نزديکيم» ساخته رومن بالايان در بخش مسابقه بين‌الملل سي‌ و هشتمين جشنواره جهاني فيلم فجر به نمايش درمي‌آيد.

«ما اينجاييم، ما نزديکيم» ساخته رومن بالايان فيلمساز باسابقه ارمني-اوکرايني است. بالايان که خود را شاگرد سرگئي پاراجانف فيلمساز سرشناس روس مي‌داند، فيلم‌هاي مهمي چون «گرگ تنها» (۱۹۷۸، حضور در بخش مسابقه جشنواره برلين)، «از من محافظت کن، طلسم من» (۱۹۸۶، حضور در بخش مسابقه جشنواره ونيز و برنده لاله زرين جشنواره استانبول)، «دو ماه و سه خورشيد» (۱۹۹۸، حضور در بخش رقابتي جشنواره کارلووي واري) و «پرندگان بهشت» (۲۰۰۸، حضور در بخش رقابتي جشنواره فيلم مسکو) را در کارنامه سينمايي خود دارد.

بالايان در فيلم جديد خود به ساخت اثري مملو از تصاوير شاعرانه، برگرفته از اشعار چهره‌هايي چون آنا آخماتوا، همت گمارده و با تکيه بر فيلمبرداري سياه و سفيد، تجربه‌اي نو را در کارنامه خود رقم زده است.

داستان فيلم سينمايي «ما اينجاييم، ما نزديکيم» درباره پزشکي است که قادر به نجات جان عزيز خود نيست و براي نجات از روزمرگي و کسب آرامش، سفري دور و دراز را آغاز مي‌کند تا در ميانه راه، به زني اثيري، برآمده از آب و از جنس اسطوره‌ها، بر مي‌خورد. زني که وجهي مشترک با پزشک دارد؛ وجهي مشترک به نام تنهايي … .

«ما اينجاييم، ما نزديکيم» براي نخستين بار در بخش مسابقه سي‌وششمين جشنواره فيلم ورشو به نمايش درآمد و در جريان برگزاري جشنواره جهاني فيلم فجر، در بخش مسابقه بين‌الملل (سينماي سعادت) حضور خواهد داشت.

سي‌ و هشتمين جشنواره جهاني فيلم فجر ۵ تا ۱۲ خرداد ۱۴۰۰ به دبيري محمدمهدي عسگرپور نويسنده، کارگردان و تهيه‌کننده سينما در تهران برگزار مي‌شود.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar