ايسنا/ عليرضا استادي که اخيرا به کرونا مبتلا شده بود، مي‌گويد: اگر قرار است چرخه فعاليت فرهنگي در شرايط فعلي ادامه داشته باشد ، بهتر است دست‌کم بازيگراني که اين روزها در پروژه‌هاي مختلف جلوي دوربين مي‌روند در زمان‌بندي واکسيناسيون در اولويت قرار گيرند.

عليرضا استادي که چندي قبل خبر ابتلاي او به کرونا و تعطيلي يک پروژه سينمايي به دليل همين بيماري‌ منتشر و بعد هم از سوي او تکذيب شد، بيان کرد: کار کردن در شرايط کرونايي بسيار سخت است و خيلي از هنرمندان در شرايط قرنطينه مردم هر کاري از دستشان برمي‌آمد انجام دادند. در اين بين گروهي از جامعه مدافع سلامت هستند و من با توجه به بيماري‌ام، خودم شاهد عيني زحمات آن‌ها بودم و از آن سو گروهي هم مدافع فرهنگي هستند. در ميان مشاغل هنري، بازيگرها جزء گروهي هستند که نمي‌توانند ماسک بزنند و شايد الان جمع بازيگراني که در پروژه‌هاي مختلف مشغول کار هستند به ۵۰۰ يا هزار نفر هم نرسد و اگر بخواهيم کارها را به سرانجام برسانيم تا در اين شرايط براي تماشاي مردم عرضه شوند ، بايد فکر جدي‌تري کرد.

او ادامه داد:‌ البته برخي همکاران ما معتقدند تفاوتي نبايد با گروه‌هاي ديگر جامعه داشته باشيم ولي به لحاظ شغلي و براي ادامه چرخه فعاليت‌هاي فرهنگي شايد بتوان بازيگرهاي درحال کار را،  جزء اولويت‌ها دسته‌بندي کرد چون خود من احتمال مي‌دهم در همين سريالي‌ که اخيرا مشغول کار بودم به کرونا مبتلا شدم در حالي که ۱۴ ماه است نه از تهران خارج شده‌ام و نه رفت‌وآمدي داشته‌ام و در حين کار هم بخاطر اعضاي خانواده بايد مراقبت‌هاي بيشتري انجام داد. 

استادي درباره خبري که از سوي گروه فيلم سينمايي «نعره سکوت» مبني بر ابتلاي او به کرونا و توقف فيلمبرداري بخاطر بيماري او در اختار رسانه‌ها قرار گرفت، هم توضيح داد: اين خبر کمي شيطنت داشت و توسط عزيزي که تازه وارد گروه شده بود منتشر شد ، در حالي که فيلم به دليل نبود فيلمنامه کامل و نيز مشکلات کرونا به وقفه خورده بود. 

وي افزود: «نعره سکوت» سال ۹۸ کليد خورد و روزهاي ابتدايي شيوع کرونا و با تاکيد خانه سينما بر تعطيلي فيلمبرداري‌ها متوقف شد، آن هم در شرايطي که بخش زيادي از آن باقي نمانده بود. کار من با اين پروژه طبق قرارداد و نيز طبق فيلمنامه سال ۹۸ تمام شده بود، اما يکي دو سکانس ديگر به سليقه کارگردان اضافه شد و من قول دادم که براي اين بخش هم کمک کنم تا کار به سرانجام برسد و در مراحل آخر هم گفتم کار را پيش ببرند و لوکيشن که آماده شود فيلمبرداري مي‌کنيم ولي متاسفانه به تعطيلات کرونايي برخورد کرديم و کار متوقف شد. 

اين بازيگر با اشاره به قراردادهاي ديگري که در ماه‌هاي گذشته داشته گفت: با خبري که منتشر کردند مرا به نوعي در شرايط آمپاس قرار دادند تا با استفاده از بيماري و خبري کردن موضوع، نتوانم ادامه همکاري را رد کنم.

در اين باره سعيد شعباني - کارگردان فيلم «نعره سکوت» - هم در باره اين خبر توضيح داد: در حال حاضر ۳۰ درصد فيلمبرداري ما باقي مانده و  وقتي در روزهاي ابتدايي شيوع کرونا مجبور به تعطيلي شديم با عوامل صحبت کرديم که بقيه سکانس‌ها را در فرصت مناسب فيلمبرداري کنيم. از کار آقاي استادي هم حدود دو، سه سکانس باقي مانده و چون قبل از عيد نتوانستيم کار را از سربگيريم قرار شد ۱۵ فروردين امسال ادامه دهيم که شنيديم حال ايشان خوب نيست و به دليل ابتلا به کرونا شرايط خوب ندارند و حتي در کما هستند. اما بعد که خودم با ايشان صحبت کردم، متوجه شدم آنچه گفته شده بود شايعه است و ما اين موضوع را در قالب يک خبري به خبرگزاري‌ها اعلام کرديم تا از شايعات جلوگيري کنيم، البته تا الان هم نتوانستيم با ايشان همکاري کنيم.

وي در پاسخ به اينکه آيا قبول دارد در خبري که از سوي گروه در اختيار رسانه‌ها قرار گرفته بر موضوع ديگري تاکيد دارد و بهره‌برداري ديگري شده است؟‌گفت:‌ ما تاريخ شروع مجدد فيلمبرداري را چند بار جابه جا کرده بوديم و عوامل هم سر کارهاي مختلفي هستند و مي‌خواستند به دنبال پروژه‌هاي ديگر خود بروند. نمي‌دانستيم براي جابجايي دوباره تاريخ بايد به عوامل چه بگوييم و موضوع بيماري يکي از بازيگران را چطور مطرح کنيم. بنابراين تصميم گرفتيم يک خبر منتشر شود تا هم شايعه‌هاي مربوط به بيماري آقاي استادي که در سينما پيچيده بود کم رنگ شود و هم اينکه عوامل فيلم بدانند چه وضعيتي پيش آمده است.

شعباني در ادامه به برخي اظهارات عليرضا استادي مبني بر تمام شدن کارش در فيلم «نعره سکوت» اشاره کرد و افزود: اگر واقعا اينطور باشد در صورت لزوم موضوع را در خانه سينما پيگيري مي‌کنم چون عوامل فيلم شاهد هستند که ما بخاطر کرونا کار را متوقف کرديم و نميدانم چطور گفته مي‌شود که کار تمام شده در حالي که چند سکانس ايشان باقي مانده است. الان هم نمي‌دانم کار را چه زماني مي‌توانيم دوباره شروع کنيم، چون هم به دليل شرايط کرونايي مشکل داريم و هم اينکه نمي‌دانم همکاري ما با آقاي استادي به چه شکل ادامه پيدا مي‌کند.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar