ايسنا/ ستاره ۵۸ ساله هاليوود اعلام کرد که در اعتراض به سياست‌هاي انجمن مطبوعات خارجي هاليوود، سه جايزه گلدن گلوب خود را به آنها پس مي‌دهد.

«تام کروز» که در مجموع سه بار در سال ۱۹۹۰ براي فيلم «متولد چهارم جولاي»، در سال ۱۹۹۷ براي فيلم «جري مگواير» و در سال ۲۰۰۰ هم براي «مگنوليا» موفق به کسب جايزه گلدن گلوب در شاخه بازيگري شده است، اعلام کرد در اعتراض به  اصلاحات اعلام شده و جنجال برانگيز انجمن مطبوعات خارجي هاليوود درباره افزايش تنوع  در اين نهاد سينمايي، جوايز دريافتي خود را به آنها بازمي‌گرداند.

شبکه NBC آمريکا نيز اعلام کرد تا زماني که تغييرات و اصلاحاتي معنادار در ساختار جوايز گلدن گلوب اعمال نشود، مراسم اين جوايز را پوشش نخواهد داد و در نتيجه گلدن گلوب ۲۰۲۲ را پخش تلويزيوني نخواهد کرد.

انتقادات از جايي آغاز شد که نشريه لس آنجلس تايمز در شماره ۲۶ فوريه خود در گزارشي فاش کرد که ۸۷ عضو انجمن مطبوعات خارجي هاليوود همگي سفيدپوست هستند و هيچ روزنامه نگار سياه پوستي در ميان اعضاي آن حضور ندارد و اين موضوع انتقادات فراواني را نسبت به سياست هاي اين انجمن ايجاد کرده است.

اعضاي انجمن مطبوعات خارجي هاليوود پيشنهاد اعمال اصلاحاتي را در جهت افزايش تنوع نژادي تصويب کردند اما بسياري از فعلان و ديگر نهادهاي هاليوودي اين اقدام را ناکافي مي‌دانند.

چند روز پيش کمپاني هاي نتفليکس و آمازون هم اعلام کردند تا زمان عدم اعمال تغييرات ساختاري و معنادار با انجمن مطبوعات خارجي هاليوود همکاري نخواهند کرد.

 «تام کروز» اولين بازيگر هاليوودي نيست که به سياست هاي اين نهاد سينمايي که برگزار کننده جوايز سالانه گلدن گلوب است واکنش نشان مي‌دهد و  «اسکارلت يوهانسن» و «مارک رافلو» دو چهره شناخته شده ديگري هستند که خواستار فاصله گرفتن هالييود از انجمن مطبوعات خارجي هاليوود شده اند و آن را بهترين فرصت براي جبران اشتباهات گذشته مي‌دانند.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar