برترین ها/ ژانر ترسناک یکی از ژانر‌های پرطرفدار سینما و تلویزیون است و از طرفی انیمه‌ها هم هواداران خیلی زیادی دارد. در اینجا تصمیم گرفتیم ترسناک‌ترین انیمه‌های تاریخ را معرفی کنیم.

دیگری / Another

انیمه «دیگری» از انیمه‌های معروف در ژانر معمایی، ترسناک و راز آلود است که از رمانی به همین اسم به نویسندگی یوکیتو آیاتسوجی اقتباس شده و کارگردانی آن به عهده سوتومو میزوشیما است که در سال ۲۰۱۲ از شبکه توکیو ام ایکس پخش شد. این انیمه سینمایی داستان مرگ‌های عجیب و غریب، خشونت بار و مرموز تعدادی از دانش آموزان را روایت می‌کند، یک دانش آموز مامور می‌شود که دلیل مرگ تعدادی از هم کلاسی هایش را کشف کند.

توکیو غول / Tokyo Ghoul

ترسناک‌ترین انیمیشن های تاریخ؛ از «دیگری» تا «دفتر مرگ»

«توکیو غول» انیمه‌ای به نویسندگی سویی ایشیدا و کارگردانی شوهی موریتا است، که در سال ۲۰۱۴ از شبکه توکیو ام ایکس پخش شد. به عقیده‌ی بسیاری انیمه‌ی «توکیو غول» هیچ‌وقت نتوانست به قدرت و دقت مانگا خود برسد. زندگی در دنیای «توکیو غول» ترسناک است؛ انسان‌ها درکنار غول‌ها زندگی می‌کنند؛ غول‌هایی که اکثر اوقات، ظاهری دقیقا مشابه آدم‌های عادی دارند. در مرکز این داستان با پسری به نام کانکی آشنا می‌شویم که قربانی یکی از این غول‌ها شده و تبدیل به نیم انسان و نیم غول می‌شود.


 پاپریکا / Paprika

«پاپریکا» اقتباسی از مانگایی به همین نام به نویسندگی یاسوتاکا سوسوی است و کارگردانی این انیمه را ساتوشی کن بر عهده دارد. با اینکه اسم انیمه «پاپریکا» نامگذاری شده است، اما چیبا شخصیت اصلی این انیمه به شمار می‌آید، چیبا یک زن با رفتار خشک و منطقی است که دوست ندارد احساسات خود را به اشتراک بگذارد، اما شخصیت پاپریکا دقیقا برعکس این شخصیت است، درواقع پارادوکس بین این دو شخصیت به خوبی پارادوکس میان رویا و واقعیت را به نمایش می‌گذارد. رویا‌ها و واقعیت در یک توالی روانگردان در این انیمه ادغام می‌شوند.


آبی کامل / Perfect Blue

«آبی کامل» یک تریلر روانکاوانه‌ی وحشتناک است که در سال ۱۹۹۷ توسط ساتوشی کن بر پایه‌ی رمانی به همین نام نوشته‌ی یوشیکازو تاکوچی ساخته شده است. انیمه «آبی کامل» به عنوان تاریک‌ترین انیمیشن سینما و یکی از بهترین‌های تاریخ انیمیشن شناخته می‌شود. «آبی کامل» درباره‌ی دختری به اسم میما کریگوی است. کسی که اگرچه به عنوان خواننده‌ی اصلی یک گروه موسیقی پاپ هواداران کشته-مُرده‌ی بسیاری دارد، اما تصمیم می‌گیرد خوانندگی را ترک کند.


ترانه‌ی پریان / Elfen Lied

ترسناک‌ترین انیمیشن های تاریخ؛ از «دیگری» تا «دفتر مرگ»

داستان انیمه «ترانه‌ی پریان» در شهری به نام کاماکورا روایت می‌شود و محوریت اصلی آن در راستای موجوداتی تکامل یافته به نام دیکلونیئوس است. دیکلونیئوس دارای قدرتی ماورائی و فرابشری هستند که در دستان نامرئی آن‌ها خلاصه می‌شود. انیمه‌ی «ترانه‌ی پریان» باعث می‌شود تا این سوال را که چگونه انسان روابط خوب و بد را شکل می‌دهد و یا چه چیزی در نحوه‌ی دید ما نسبت به دیگران تاثیر می‌گذارد، را در ذهن مخاطب ایجاد کند.


انگل: قاعده کلی / parasyte the maxim

ترسناک‌ترین انیمیشن های تاریخ؛ از «دیگری» تا «دفتر مرگ»

«انگل: قاعده کلی» به عنوان یک اثر ترسناک، از چنان عمق فلسفی برخوردار است که در تمام طول انیمه و حتی پس از آن ذهن مخاطب را درگیر می‌کند. انگل‌های فضایی به زمین آمده اند تا از مغز انسان‌ها تغذیه کنند. با این حال شینچی ایزومی به نحوی با یکی از این انگل‌ها همزیستی می‌کند و با همدیگر تلاش می‌کنند تا در مقابل انسان‌ها و انگل‌ها زنده بمانند، با این حال تمرکز اصلی انیمه بر طبیعت انسان است.


مانستر/ monster

ترسناک‌ترین انیمیشن های تاریخ؛ از «دیگری» تا «دفتر مرگ»

«مانستر» با به تصویر کشیدن بخش‌هایی از زندگی دکتر کنزو تنما، یک جراح مغز و اعصاب فوق‌العاده و جوان شروع می‌شود؛ پزشکی بسیار موفق و آینده‌دار که به‌تازگی با دختر ثروتمند رئیس بیمارستان محل کار خود هم نامزد کرده است. انیمه‌ی «مانستر» دارای یک بخش وحشتناک، یک بخش اسرارآمیزاست. فضای غم‌زده و سیاه کلی اثر هم باعث می‌شود که بسیاری از تماشاگر‌های علاقه‌ای به دیدن آن نداشته باشند.


دفتر مرگ / death note 

ترسناک‌ترین انیمیشن های تاریخ؛ از «دیگری» تا «دفتر مرگ»

«دفتر مرگ» ایده‌ی اولیه‌ی کنجکاوی‌برانگیز و درگیرکننده‌ای دارد. داستان در مورد موجودی ناشناخته به نام شینیگامی است که به آن‌ها خدای مرگ نیز گفته می‌شود. این شینیگامی «ریوک» نام دارد و «دفتر مرگ» خود را به دنیای انسان‌ها می‌اندازد. دفترچه‌ای که به صاحب آن این قدرت را می‌دهد با دانستن اسم یا دیدن چهره هر فرد، او را به قتل برساند. «دفتر مرگ»بدون شک نه تنها جزو بهترین انیمه‌های روانشناختی می‌باشد بلکه بر اساس نظر اکثریت اوتاکو‌ها از بهترین‌های تاریخ نیز هست.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar