سینما نوین/ نماوا برنامه‌های خود را با ستارگان دنیای سینما پیش می‌برد و تا الان هر سه باری که این کار را کرده در نهایت خروجی ضعیفی از آن بیرون آمده؛ خروجی که به خاطر عدم انتشار آمارهای شفاف مشخص نیست آیا توانسته لااقل از منظر بیننده بازخورد بگیرد یا نه؟
خوشبختانه برنامه پیشگو فقط به دنبال یک سوژه نمی‌چرخد و خصوصاً بخش دوم برنامه بسیار خلاقانه طراحی شده و اینکه مهمان و مجری شروع به پیش بینی آینده مهمان کنند جالب است اما این گیمیفیکیشن به شرطی جذاب می‌شود که مهمان برنامه بتواند آن را خوب بازی کند
اما مهمترین دلیل موفقیت یک تاک‌شو به شخص مجری مربوط است. نه گلزار می‌تواند هفت خان را نجات دهد و نه شهاب حسینی تا امروز توانسته همانطور که در دنیای بازیگری می‌درخشد در همرفیق کارش را خوب پیش ببرد. پژمان جمشیدی نیز در قامت مجری پیشگو از هر دو موردی که ذکر شد هم بدتر است.
همانطور که شهاب حسینی در همرفیق توانست کمی، بر مشکلات اجرایش فائق بیاید و به دوران مجری‌گری خودش برگردد؛ پژمان جمشیدی تقریباً در خارج از چارچوب است. او استرس دارد، نمی‌داند باید چطور با مهمان صحبت کند، خشک و رسمی است و با اینکه می‌خواهد شوخ طبعی کند ولی جوک‌های بی‌مزه‌ای برایش تدارک دیده اند و تنها به شرطی می‌توان روزنه امیدی به این برنامه داشت که مهمان برنامه خودش بتواند همه چیز را کنترل کند.
در قسمت دوم پیش‌گو، باران کوثری برنامه را دستش می‌گیرد. کوثری نشان می‌دهد که رسماً می‌تواند یک مجری جذاب باشد و طوری فرمان را از جمشیدی می‌گیرد که او فقط با «عجب عجب» گفتن می‌تواند همپای او بیاید.
در قسمت چهارم برنامه با ژاله صامتی، ترکیب این زوج هنری در پیشگو اصلا رنگ و بوی ترکیب سریال را نمی‌دهد یا حتی سردار آزمون که از دنیای فوتبال آمده و باید وجه مشترکی بین مجری و او باشد اما این اشتراک راه به جایی نمی‌برد.
مهران مدیری یا رامبد جوان وقتی به دنیای مجری گری شدند، فاز مجری گری را با فاز دنیای بازیگری‌شان تفکیک نکردند و این دو فاز را مانند دو خط موازی پیش گرفتند.
جمشیدی در حال نقش بازی کردن در قامت مجری پیشگو است در حالی که می‌تواند به راحتی خودش باشد و میدان را از آن خودش کند.
جمشیدی شاید اگر چندین بار به عنوان مجری پیشگو جلوی دوربین قرار بگیرد، هاله یخی دور و برش نازک‌تر شود اما نیاز دارد تا آن را خودش با دستان خودش بشکند. این موضوع تنها راه نجات پیشگو است؛ برنامه‌ای که می‌خواهد خلاقانه پیش برود و پتانسیل خوبی دارد که حیف است با اجرای ضعیف به باد برود.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar