هفت صبح/  حتی اگر کسی ساخته‌های محمدحسین مهدویان باب طبعش نباشد، نمی‌تواند بازی خوب بازیگرانش را نادیده بگیرد. مهدویان بلد است بازیگر را در موقعیتی مناسب قرار دهد و نتیجه مطلوب به‌دست آورد.
در سریال «زخم کاری» هم این اتفاق رقم خورده و شاهد بازی‌های جذابی از جواد عزتی، رعنا آزادی‌ور، هانیه توسلی، سعید چنگیزیان و البته سیاوش طهمورث هستیم. طهمورث در سه قسمت ابتدایی سریال بازی درخشانی به نمایش گذاشت و مورد تحسین قرار گرفت و در قسمت اخیر، نوبت به حضور هانیه توسلی در جمع بازیگران رسید. درباره عملکرد او خواهیم نوشت؛ گزارش امروز به عملکرد جواد عزتی و رعنا آزادی‌ور در «زخم کاری» اختصاص دارد.
مورد اول| کارنامه
جواد عزتی و رعنا آزادی‌ور دو مسیر متفاوت در بازیگری طی کرده‌اند. آزادی‌ور سال ۸۲ با فیلم «مارمولک» کمال تبریزی به شهرت رسید. این فیلم توقیف شد اما نسخه قاچاق آن در حجم گسترده در اختیار مخاطبان قرار گرفت و بازی آزادی‌ور هم در نقش فائزه به‌چشم آمد. پنج سال بعد دومین نقطه عطف کارنامه این بازیگر با «درباره الی…» رقم خورد. آزادی‌ور در ادامه با فیلم‌ها و کارگردان‌های مطرحی همکاری کرد و بر وزن کارنامه‌اش افزود.
.
بعد از «مارمولک» اتفاق مهم زمانی برایش افتاد که فریدون جیرانی او را به‌عنوان نقش اول فیلم «پارک وی» انتخاب کرد. از آنجا به بعد آزادی‌ور از طرف کارگردانان صاحب‌نام بیشتر جدی گرفته شد. از همین رو بود که بهمن فرمان‌آرا برای «خاک آشنا»، اصغر فرهادی برای «درباره الی…»، مجید مجیدی برای «محمد رسول‌الله (ص)» و… از او دعوت به همکاری کردند.
جواد عزتی بعد از بازی در چند نقش فرعی فیلم و سریال‌ها، با «آفریقا» هومن سیدی درخشید و در نقش بابا اتی «قهوه تلخ» محبوبیتش فراگیر شد.
عزتی به‌عنوان بازیگری کمدی به شهرت رسید اما در ادامه تلاش کرد این برچسب را از چهره بردارد. به همین خاطر بعد از اینکه تبدیل به بازیگری مطرح در سینما شد، به فرمول رفت‌وآمد بین کمدی و جدی وفادار مانده. مثلا در کنار «ماجرای نیمروز» فیلم کمدی «اکسیدان» را بازی می‌کند. یا علاوه بر کمدی‌های «آینه بغل» و «هزارپا» نقش جدی «تنگه ابوقریب» و «لاتاری» را می‌پذیرد.
 
مورد دوم/ سابقه نمایش خانگی
رعنا آزادی‌ور میانه خوبی با سریال ندارد و در شبکه خانگی، «زخم کاری» نخستین تجربه اوست که پیش روی مخاطب قرار گرفته. «قهوه تلخ» تا پیش از این تنها تجربه جواد عزتی در شبکه نمایش خانگی بود. او در این سریال نقش بابا اتی را بازی می‌کرد که همچنان این شخصیت، محبوب است و رفتار و گفتارش از مخاطب خنده می‌گیرد. عزتی حالا در نقش و موقعیتی متفاوت در شبکه خانگی حضور دارد.
 
مورد سوم/ در زخم کاری
بعد از تعطیلی سینماها به‌خاطر کرونا، تمرکز مخاطبان بر محصولات شبکه نمایش خانگی قرار گرفته. حالا اگر یک سریال خوب در وی‌اودی‌ها منتشر شود، خیلی‌زود نام آن سر زبان‌ها می‌افتد و بازیگران شهرتی همپای روزهای اوج سینما به‌دست می‌آوردند. این اتفاقی است که در تازه‌ترین مورد برای جواد عزتی و رعنا آزدی‌ور با «زخم کاری» رقم خورده. آنها ایفاگر یک زوج به‌نام مالک و سمیرا هستند؛ با گذشته‌ای دردناک و یک زندگی امروزی پر رمز و راز  در سریال متوجه شده‌اید که این دو از خان‌عمو (سیاوش طهمورث) زخم خورده‌اند و حالا دیوی خشمگین هستند که درون خبیث‌شان پس یک ظاهر آراسته پنهان مانده. آزادی‌ور در همان قسمت اول، هویت سمیرا را نمایان کرد؛ جایی‌که در میانه کلام محبت‌آمیز، همسرش را کتک می‌زند. در قسمت‌های بعد بدون آنکه اطاله کلام داشته باشد، به مخاطب فهماند چه زخمی از خان‌عمو خورده. این حسی است که در بازی جواد عزتی نیز منتقل می‌شود. او هم بدون استفاده از دیالوگ‌های مستقیم شخصیت مالک را نمایان کرده. همه احساسات در چهره او جمع است و مخاطب پی می‌برد چه نقشه‌ای در سر دارد و هدفش از رفتارهای خبیثانه چیست.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar