مهر/ سيد مصطفي احمدي تهيه‌کننده فيلم سينمايي‌ «درخت گردو» ساخته محمدحسين مهدويان بيان کرد که اين فيلم از اکران انصراف داد.

سيدمصطفي احمدي تهيه‌کننده فيلم «درخت گردو» به کارگرداني محمدحسين مهدويان در واکنش به مصوبه امروز ۹ تيرماه سازمان سينمايي در زمينه تعيين سقف فروش ۲ ميليارد توماني براي حمايت اوليه از فيلم‌هاي اکران‌شده در شرايط کرونايي که منجر به انصراف اين فيلم از اکران شده است، گفت: ما از ابتدا با اکران فيلم در اين شرايط مخالف بوديم اما به احترام تصميم شوراي صنفي نمايش که نمايندگان تمام صنوف سينمايي در آن حضور دارند و پخش کننده فيلم، با تضمين حمايت، راضي به اکران شديم. تصميم امروز بي‌احترامي نسبت به عوامل ۲ فيلمي است که پذيرفته بودند در اين شرايط نامناسب سرمايه خود را به نفع سينما به خطر بيندازند.

احمدي افزود: تا امروز به همه شرايط تن داده بوديم و پذيرفتيم اما تصميم امروز يک بي احترامي کامل بود.

اين تهيه‌کننده بيان کرد: مي‌دانيم پيک بعدي کرونا هم محتمل است و شرايط سينماها چندان با ثبات نيست، تنها به خاطر احياي سينما، تن به اکران در اين شرايط داديم، اما با اين شرايط هيچ تضميني براي احياي سينما هم نمي‌توان متصور بود.

تهيه‌کننده فيلم سينمايي «درخت گردو» با تاکيد مجدد بر انصراف از اکران اين فيلم با شرايط جديد گفت: مي‌دانيم اگر به اين شرط هم تن بدهيم، فردا شرط ديگري را مطرح مي‌کنند.

وي در پايان گفت: فيلم سينمايي «درخت گردو» در جشنواره فجر پاسخ خود را از مخاطب گرفت و مي‌دانيم فيلمي است که مي‌توانست سينما را نجات دهد، اما وقتي خود مسئولان سينمايي نمي‌خواهند سينما را نجات دهند، چه بايد بکنيم؟

بنا بر اعلام شوراي صنفي نمايش قرار بود اکران دو فيلم سينمايي «درخت گردو» ساخته محمدحسين مهدويان و «ديناميت» ساخته مسعود اطيابي از امروز ۹ تيرماه آغاز شود که با مصوبه جديد شوراي صنفي نمايش مبني بر تعيين سقف تضمين مالي، سازندگان اين دو فيلم از اکران انصراف دادند.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar