نماد آخرین خبر
  1. جذاب ترین ها
سینما و چهره ها

رقابت «نون خ» با سریال های آسیایی

منبع
ايسنا
بروزرسانی
رقابت «نون خ» با سریال های آسیایی
ايسنا/ مشاور رئيس و مديرکل امور بين الملل صداوسيما اعلام کرد: امسال ۱۶ برنامه از توليدات رسانه ملي در جشنواره اتحاديه راديو و تلويزيون‌هاي آسيا ـ اقيانوسيه شرکت مي‌کند.

 علي فهيم دانش، با بيان اينکه اختتاميه جشنواره اتحاديه راديو و تلويزيون‌هاي آسيا ـ اقيانوسيه آبان سال ۱۴۰۰ برگزار مي‌شود، در اين زمينه گفت: از بين آثار ارسالي از معاونت هاي برنامه ساز، با تمرکز بر توليدات استانها ۱۶ اثر فاخر را به دبيرخانه اين جشنواره کرديم.

وي با بيان اينکه کميته داوري اين دوره در امور بين الملل سازمان در اسفند سال ۹۹ آغاز به کار کرد، گفت: پس از اعلام فراخوان و دريافت برنامه‌ها،  ۵۰۰ اثر وارد مرحله داوري شدند و از اين تعداد ۱۶ اثر انتخاب و به ABU ارسال کرديم.

فهيم دانش با بيان اينکه در ديپلماسي رسانه اي تلاش کرديم از تجربيات برنامه سازان موفق استفاده کنيم گفت: صداوسيما تلاش کرده با وجود تحريم ظالمانه بر عليه کشورمان «اميد و زندگي» را با توليد آثار مطلوب به مردم جهان نشان دهد.

مديرکل امور بين‌الملل با اشاره به آثار راه يافته به جشنواره ABU  گفت: از اين تعداد، در بخش ورزشي اثري از مهاباد، در بخش گزارش خبري، گزارشي از مرکز فارس، در بخش سرگرمي اثري از مرکز يزد، در بخش برنامه‌هاي کودک اثري از گروه کودک شبکه دو سيما، در بخش مستند اثري از شبکه جام جم و در بخش چشم انداز ويژه ABU، با موضوع «زندگي و اميد»، يک اثر فاخر از شبکه مستند انتخاب شده است. بنا به گفته فهيم دانش در بخش داستاني نيز سريال «نون خ ۳» از شبکه اول سيما انتخاب شده است؛ چرا که اين سريال در کنار اينکه طنز فاخري دارد توانسته تماميت و همبستگي اقوام ايراني را به تصوير درآورد.

مديرکل امور بين الملل رسانه ملي با اشاره به  آثار راديويي راه يافته به جشنواره گفت: در بخش برنامه‌هاي شخصيت محور راديويي برنامه اي از راديو ورزش، در بخش مستند راديويي برنامه اي از مرکز مازندران، در بخش خدمات اجتماعي آنونس راديو سلامت، در بخش چشم انداز امسال نيز ،با همان موضوع «اميد و زندگي»، برنامه اي از  مرکز ايلام، در بخش گزارش خبري گزارشي از مرکز خوزستان، در بخش مستند نمايشي برنامه اي از مرکز گلستان، در بخش محتواي ديجيتال برنامه اي از راديو ايران، در بخش نمايش کوتاه برنامه اي از مرکز قزوين و در بخش نمايش بلند نمايشي از مرکز گيلان برگزيده شده اند.

اتحاديه راديو و تلويزيون‌هاي آسيا و اقيانوسيه موسوم به ABU با ۲۷۶ عضو از ۷۶ کشور جهان در چهار قاره و بيش از ۳ ميليارد مخاطب در کشورهاي مختلف، بزرگ‌ترين و گسترده‌ترين تشکل راديو تلويزيوني در جهان به شمار مي‌رود.

اين اتحاديه از سال ۱۹۶۴ شروع به کار کرده و با هدف همکاري، هماهنگي، فعاليت‌هاي مشترک و رايزني در حوزه‌هاي برنامه‌اي، فني، آموزشي، ورزشي، حقوقي و نيروي انساني در ميان اعضاء براي تقويت و توسعه راديو تلويزيون‌هاي منطقه آسيا و اقيانوسيه فعاليت مي‌کند.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar