نماد آخرین خبر
  1. جذاب ترین ها
  2. برگزیده
سینما و چهره ها

یادداشت تحسین‌آمیز خبرگزاری فرانسه برای «قهرمان» اصغر فرهادی؛ بازگشتی درخشان

منبع
سينما ديلي
بروزرسانی
یادداشت تحسین‌آمیز خبرگزاری فرانسه برای «قهرمان» اصغر فرهادی؛ بازگشتی درخشان

سينما ديلي/ در آستانه نمايش فيلم «قهرمان» شارلوت پاوارد در يادداشتي اولين واکنش به فيلم اصغر فرهادي را منتشر کرد. او در اين يادداشت نوشته:« با «قهرمان» فرهادي بازگشتي درخشان به ايران داشته. در ادامه حضور «گذشته» و «فروشنده» اين چهارمين حضور فرهادي در جشنواره کن است. و شاهد بازگشت او به ژانر تريلر روانشناسه هستيم.

در حالي که فرهادي در فيلم قبلي‌اش سه نقش اصلي داشت، قهرمان در فيلم جديد فرهادي رحيم با بازي اميرجديدي است که به خاطر بدهي در زندان است. در حالي که رحيم در مرخصي است زني که دوستش دارد و باور به بي‌گناهي اش دارد او را قانع مي‌کند که قرضش را با پولي که آن زن پيدا کرده، بپردازد. اين تصميم عواقبي براي شخصيت اصلي دارد که او را به قهرمان بدل مي‌کند.

خالق جدايي نادر از سيمين مثل هميشه درام‌هاي اجتماعي‌اش را طوري در هم مي‌پيچد که ماهيت بسيار پيچيده سيستمي اجرايي‌اي را آشکار مي‌کند که در آن مردم به شدت درگير فرايند پرپيچ و خم ارائه شواهد و مدارک مي‌شوند. در اين جامعه بسته و کنترل‌گر کوچکترين جزئياتي کافيست تا قهرمان به رسواي شهر بدل شود و بالعکس

اين فيلمساز ايراني بازتابي واقع‌گرايانه حول محور شکاف‌هاي جامعه ايراني مي‌سازد، و فيلم را با ژرف‌نگاري‌هاي بسيار پرمي‌کند چون حقيقت اين است که اينجا همه چيز قابل مذاکره است.مثل تمام فيلم‌هايش فرهادي شخصيت‌هايش را تا آخرين حد جلو مي‌برد: مرد جواني پر از اميد که فکر مي‌کند همه چيز درست پيش خواهد رفت، متوجه بحران‌هاي ناشي از توجه رسانه‌ها به خود مي‌شود.

در «قهرمان»، فرهادي بار ديگر دخترش سارينا فرهادي را در نقش نازنين انتخاب کرده که قبلا در جدايي ايفاي نقش کرده است. فيلم در شيراز فيلمبرداري شده، پايتخت تاريخي امپراتوري پارس در جنوب ايران و يکي از مراکز فرهنگي و هنري ايران.

ترجمه از سينماديلي

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar