نماد آخرین خبر
  1. جذاب ترین ها
  2. برگزیده
سینما و چهره ها

نظر منتقد بین المللی: «قهرمان» بهترین فیلم اصغر فرهادی پس از «جدایی نادر از سیمین»

منبع
دنياي تصوير
بروزرسانی
نظر منتقد بین المللی: «قهرمان» بهترین فیلم اصغر فرهادی پس از «جدایی نادر از سیمین»

دنياي تصوير/ ديويد الريش در ايندي واير فيلم قهرمان را بهترين فيلم اصغر فرهادي پس از «جدايي نادر از سيمين» عنوان مي‌کند. در بخشي از نقدش او مي نويسد:
«مردي که به دليل بدهي پرداخت نشده زنداني است، يک کيسه پول به طور تصادفي در ملودرام اخلاقي اصغر فرهادي پيدا مي کند، مردي که اعمال خوبي دارد اما همه چيز بد پيش مي‌رود.
فرهادي با " قهرمان" با نقاط قوت خود بازي مي کند ، زيرا يک فرض منطقي کلاسيک را برمي گزيند و با قدرت کافي اين پيش فرض را مي‌چرخاند تا تماشاگر را بشدت تحت تاثير قرار بدهد ، حتي وقتي دلسوزي هاي تماشاگر به هر سويي قابل پيش بيني باشد.تا اينکه سرانجام اين موقعيت بغرنج اخلاقي آرام به پايان مي رسد. « قهرمان» سهل‌ترين فيلم فرهادي پس از «جدايي»،موفقيت بين المللي او در ده سال پيش است که به نوعي مبهم ترين و بهترين فيلم اوست.
پيتر بردشاو در گاردين به « قهرمان» از پنج ستاره سه ستاره داده و به حفره‌هاي پيرنگ اصلي اشاره کرده است.
او در بخشي از ريويوي خود نقش آفريني امير جديدي را چنين ستوده:« قهرمان فيلمي است که به دليل بازي هوشمندانه و ظريف امير جديدي در نقش رحيم ، پدري مجرد به موفقيت دست پيدا مي کند، مردي که به تازگي از حبس براي دو روز از زندان آزاد شده و به جرم بدهي به زندان افتاده است. او مردي با لبخندي درخشان اما در عين حال عجيب و نااميدانه است ، و مانند يکي از شخصيت هاي فقير ديکنزي(چارلز) است. او منتظر است تا دوباره با نامزد خود ، خواهر حامي و پسر محبوبش - پسري حساس داراي اختلال گفتاري – دورهم جمع شوند. رحيم مردي است که معتقد است با ظاهري جذاب هنوز هم مي تواند از مخمصه خودش را برهاند. اما او براي لغو مجازات زندان برنامه بسيار مشخصي دارد. دوست دختر او کيف دستي در خيابان پيدا کرده است که حاوي سکه هاي طلا است: اگر آنها مي توانستند آنها را به يک فروشنده طلا بفروشند ....»

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar