صبا/ وزير بهداشت با اشاره به آغاز واکسيناسيون گروه هاي شغلي پرخطر مانند خبرنگاران، معلمان و... اعلام کرد همکاران ما در فشار سنگيني هستند، پروتکل ها هم که اصلا رعايت نمي شود. جاده و رستوران هاي باز، شهر شلوغ و رفت و آمدهاي بي رويه وجود دارد.
 به گزارش صبا، سعيد نمکي وزير بهداشت در آيين تزريق واکسن کرونا به خبرنگاران، گفت: امروز گروه هاي ديگري را به مجموعه گروه هاي سني هدف که قبلا تعيين کرده بوديم و در مراکز مختلف مشغولند، اضافه کرديم. يکي از اين گروه ها اصحاب رسانه و خبرنگاران که در اين مدت واقعا شرمنده محبت اين عزيزان هستيم که از آغازين روز درگيري ما با کرونا در کنار ما بودند. چه در حوزه اطلاع رساني به مردم و چه براي انتقال اخبار بسيار کمک کردند. واکسيناسيون اين عزيزان را از امروز آغاز کرديم و ان‌شاالله در طول هفته آينده تمام خواهيم کرد.

وي افزود: زندانيان، همکاران مشغول در حمل و نقل عمومي، ريلي، جاده اي، هوايي و دريايي را شروع کرديم. همچنين واکسيناسيون بيماران ديابتي را شروع کرديم. همچنين واکسيناسيون بيماران خاص را که قبلا شروع کرده بوديم، آنهايي که از اين گروه مانده اند به پايان مي رسانيم.

وزير بهداشت اعلام کرد: براي قضات محترم و کارکنان دادسراها و دادگاه ها که مراجعين زيادي را دارند و مشاغل پر خطر ديگري که در هفته آينده اعلام خواهند شد. همچنين واکسيناسيون اصحاب سينما و عزيزاني را که در هنر سينما براي خلق آثار سينمايي کار مي کنند، ان‌شاءالله از هفته آينده شروع مي کنيم‌ تا با خيال راحت‌تر بتوانند آثار فاخر را براي سينما و کشور خلق کنند. همچنين گروه هاي سني پايين تر را هر دو سه روز يکبار اعلام مي کنيم. ما اميدواريم که واکسيناسيون را در آخرين روزهاي دولت، به بالاتر از آنچه که تعهد کرده بوديم، برسانيم. باتوجه به اينکه الان واکسن را به خوبي داريم وارد مي کنيم. موانعي که برخي با ما قرارداد بسته بودند و بدعهدي کرده بودند، مرتفع شده و ان‌شاالله واکسن را به خوبي وارد مي کنيم. واکسن داخلي هم به سطحي از تيراژ رسيده که ما دلگرمي بيشتري براي حمايت دريافت واکسن داخلي هم داريم.


نمکي درباره وضعيت تامين واکسن کرونا اعم واکسن داخلي و خارجي، ادامه داد: ما محموله هاي جديد خوبي را در راه داريم. نگراني از بابت تامين واکسن نداريم و به همين دليل داريم گروه هاي هدف را افزايش مي دهيم و در هفته آينده شاهد گسترش تعداد گروه هاي هدف در مشاغل مختلف و در موارد ريسک پذير خواهيم بود.

اجازه نمي دهيم که در هيچ پيکي کسي پشت در بيمارستاني بماند

وزير بهداشت درباره وضعيت بيمارستان ها ،گفت: البته ما همانطور که قول داده بوديم، اجازه نمي دهيم که در هيچ پيکي کسي پشت در بيمارستاني بماند، بر اين عهد و پيمان هستيم و ادامه خواهيم داد، اما همکاران ما در بدترين فشار امواج کرونا از روز نخست هستند. اين ويروس دلتا يا به تعبيري هندي ويروس بسيار سرکشي است. هم قدرت سرايت بسيار بالايي دارد و هم قدرت بيماري زايي و بستري کردن بيمار را دارد. همکاران ما در فشار سنگيني هستند، پروتکل ها هم که اصلا رعايت نمي شود. جاده و رستوران هاي باز، شهر شلوغ و رفت و آمدهاي بي رويه وجود دارد و به دليل اين عدم رعايت ها هر روز فشار بر همکاران ما بيشتر مي شود، اما همکاران ما براي اينکه اميدي از اينکه اتفاق جديدي رخ دهد، ندارند مگر اينکه خود مردم‌محبت کرده و بيشتر رعايت کنند، ما خودمان را براي سهمگيني اين امواج آماده کرده ايم.

وي گفت: ما از همکارانمان در ناجا، سپاه و … کمک هايي را گرفتيم. به ويژه در استان‌هاي سيستان و بلوچستان و برخي استان ها. در تهران هم ستاد اجرايي و … به ما کمک هايي مي کنند. البته ما بيشترين محور فشار و بار روي بيمارستان هاي دانشگاهي خودمان است.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar