باشگاه خبرنگاران/ شاهين بامداد، کارگردان نمايش «سفيدبرفي» سعي کرده فقط به نقد مسائل سياسي اجتماعي نپردازد و به موضوعاتي که در زندگي پيش پاافتاده است توجه کند.

شاهين بامداد، کارگردان نمايش «سفيدبرفي» در گفت‌و‌گو درباره موضوع اين نمايش گفت: موضوع «سفيدبرفي» درباره يک دربار است که آنجا اتفاقاتي مي‌افتد و بيشتر درباره دروغ‌هايي است که انسان‌ها به يکديگر مي‌گويند و کار به صورت کلاسيک فانتزي اجرا مي‌شود.اکثر آدم‌ها مسائل بزرگ سياسي و اجتماعي را نقد مي‌کنند، اما با مسائل خرد و ريز مانند دروغ و کم کاري‌ها هيچ زماني توجه نمي‌کنند. به  دليل اينکه در ساير نمايش ها نقد کردن خودمان را هيچ وقت نمي‌ديدم و فقط نقد کردن يا ستايش حکومت‌ها را در نمايش‌هاي مختلف ديدم و نمايش سفيد برفي ديدگاه متفاوتي دارد.

کارگردان نمايش «سفيد برفي» درباره تاثيرگذاري اين داستان توضيح داد: با توجه به خط داستاني ما و جذابيت قصه، نمايش تاثيرگذار خواهد بود. هدف از اجرا هم اين است که انسان‌ها به قدر سر سوزن به کار‌هاي کوچکي که انجام مي‌دهند توجه کنند.

اهميت توجه به مسائل روزمره زندگي در «سفيدبرفي»

وي درباره نحوه انتخاب بازيگران توضيح داد: بازيگرانم هنرپيشه‌هاي تئاتر بودند که در اين عرصه فعاليت کرده اند و به صورت فراخوان انتخاب شده اند و رزومه کاري تصوير و نمايش را داشتند.

بامداد درباره دکور اين نمايش توصيح داد: صحنه خاصي نداريم دکور ما غير از دو عدد چهارپايه آکسسوار خاصي ندارد و بيشتر بازي با نور و موزيک و بازي بازيگران است که طراحي لباسمان نيز بسيار جذاب است.

وي درباره مشکلات گفت: گروه سفيد برفي از دي ۹۸ شروع به تمرين کرد و با توجه به مشکلاتي که از آن زمان برايمان پيش آمد در اين نمايش تغييراتي به وجود آمد و اين تغييرات باعث شد که تمرينات برايمان فرسايشي شود. از طرفي هم از باز بودن مجدد سالن‌ها آگاه نبوديم و مدام تمرين مي‌کرديم، اما متاسفانه هر دفعه نزديک اجرا سالن‌ها بسته مي‌شد. اسفند ۹۸ کار براي بازبيني رفت و در مرکز تاييد شد، اما کرونا آمد و اثرمان با تعويق چند ماهه رو به رو شد. چهار بار است که روند تعطيلي و گشايش مجدد براي ما اتفاق افتاد، اما نتوانست جلوي موفقيتمان را بگيرد.

اهميت توجه به مسائل روزمره زندگي در «سفيدبرفي»

وي در پايان افزود: در کشورمان مسائل پيش پا افتاده‌اي وجود دارد که از جمله مشکلات است شامل عدم حمايت عمومي، به حساب نيآوردن تئاتر به عنوان شغل.  افرادي که در تئاتر کار مي‌کنند بلد نيستند از شغل‌هاي ديگر کسب درآمد کنند پس بهترين اتفاقي که مي‌تواند توسط وزير فرهنگ آينده بيفتد اين است که فرهنگ سازي شود تا به تئاتر به عنوان يک شغل نگاه شود. در تبليغات شهري به نمايش‌ها به چشم يک بنگاه‌هاي معاملاتي برخورد نشود، زيرا بنگاه‌هاي معاملاتي سود‌هايي دارند و مي‌توانند به دليل سود دهيشان يک سري چيز‌ها را تامين کنند، اما تئاتر آن سود را ندارد. هنر نمايش نياز به تبليغات محيطي در سطح شهر دارد  تا بتوانيم مردم را جذب تئاتر کنيم و جامعه را بيشتر از هنر تئاتر باخبر کنيم.

نمايش «سفيدبرفي» به نويسندگي و کارگرداني شاهين بامداد هر روز از ۱۵ مرداد تا ۲۲ شهريور ساعت ۲۰ در سالن گلايل شهرزاد روي صحنه مي‌رود. هيلا رضاييان، پويا اکبريان، حميد غني، محمدرضا قرباني، حسين تبريزي، مونا حسن زاده و فرزاد لطفي از جمله بازيگران اين اثر هستند.به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar