خبرآنلاين/ فيلم‌هاي تازه‌اي که روي پرده سينما رفته توانسته تا حدودي جدول فروش فيلم‌هاي سينمايي را با تغييري مثبت روبه‌رو کند.

مهسا بهادري: هنوز هم وقتي که حرف از تماشاي فيلم در سينما پيش مي‌آيد، عده‌اي با تعجب مي‌پرسند، مگر سينماها باز است؟ در حال حاضر و با توجه به پيک پنجم کرونا، سينماها يکي از مکان‌هاي تفريحي امن به حساب مي‌آيند.

به همين دليل نيز در هفته اخير سينماها تا حدودي روند روبه رشدي را طي کردند. فيلم‌هاي تازه‌اي روي پرده سينما رفت و همين موضوع باعث شد تا شوک مثبتي به جدول فروش سينماها وارد شود. در اين ميان اما ميزان فروش پنج فيلم اکران نوروزي باز هم شبيه هفته‌هاي گذشته است و چندان چنگي به دل نمي‌زند.

«ديناميت» هفته‌اي يک ميليارد و نيم مي‌فروشد

فيلم سينمايي «ديناميت» از روزي که روي پرده سينما رفت، روند متفاوت را در پيش گرفت و در يک ماه به فروش هفت ميليارد تومان دست پيدا کرد. فيلمي کمدي که پس از يک‌سال و نيم از شروع همه‌گيري توانست در مدت يک ماه ۳۱۸ هزار مخاطب را به سينما بياورد. در يک هفته اخير عده‌اي آن را تکراري خواندند و خنديدن به موضوعات تکراري و سطحي را کار بيهوده‌اي دانستند اما هرچه که باشد در يک سال و نيم گذشته، موفق‌ترين فيلم گيشه به «ديناميت» تعلق دارد.

ورود فيلم سينمايي «ديناميت» با کارگرداني مسعود اطيابي رونق دوباره‌اي به سينماها داد اين فيلم که کار خود را از ۱۰ تير آغاز کرده، با فروش يک ميليارد ۷۵۲ ميليون توماني در هفته گذشته، براي چهارمين بار صدر نشين جدول فروش شد.

نازنين بياتي، محسن کيايي، زيبا کرمعلي، پژمان جمشيدي و احمدمهرانفر از بازيگران اصلي اين فيلم سينمايي هستند.

جدول فروش اميدوار کننده شد

فيلم سينمايي «خورشيد» با کارگرداني مجيد مجيدي نيز در هفته گذشته ۴۴ ميليون و ۵۲۳ هزار تومان فروش داشت که رقم قابل قبولي براي اين فيلم است. چرا که حدود ۱۰ روز پيش هم‌زمان با اکران سينما، اکران آنلاين فيلم سينمايي «خورشيد» آغاز شد و مانند ديگر فيلم‌ها بلافاصله پس از آغاز اکران آنلاين قاچاق شد، اما بازهم توانست در يک هفته چنين فروشي را براي خود ثبت کند و پس از «ديناميت» جايگاه دوم فروش را به خود اختصاص دهد.

علي نصيريان، جواد عزتي و طناز طباطبايي از بازيگران اصلي اين فيلم سينمايي هستند، که توانسته‌اند مخاطبان را به سينما بياورند.

فيلم «هفته‌اي يکبار آدم باش» هم رقم نسبتا خوبي را براي خود ثبت کرد و کار هفته گذشته خود را با ۱۹ ميليون تومان به پايان رساند. اين در حالي است که دو فيلم «مديترانه» و «سياه‌باز» هم که به تازگي روي پرده سينما رفته‌اند، تا حدودي همين ميزان از فروش را براي خود ثبت کرده‌اند.

پژمان جمشيدي با «ديناميت» گيشه را منفجر کرد
فيلم سينمايي«خورشيد» با بازي علي نصيريان

اکران‌هاي نوروزي، همچنان ناموفق

فيلم سينمايي‌هاي «تکخال»، «خون شد» و «لاله» که از هفته آخر اسفند ۱۳۹۹ کار خود را آغاز کرده‌اند در ماه‌هايي که گذشت اوضاع چندان خوبي را در بحث فروش تجربه نکردند.

فيلم سينمايي «تکخال» با کارگرداني مجيد مافي تا کنون توانسته ۹۵۹ميليون تومان را در گيشه براي خود ثبت کند. حسين فرح‌بخش تهيه کننده اين فيلم سينمايي در ۲۰ تير تصميم گرفت تا اکران آنلاين اين فيلم را همزمان با اکران سينمايي آغاز کند که چند ساعت بعد از شروع اکران آنلاين، اين فيلم قاچاق شد. اما با همه اين تفاسير، در هفته گذشته اين فيلم سينمايي فروشي معادل شش ميليون و ۶۲۰ هزارتومان داشت و با اينکه به راحتي در دسترس است اما بازهم توانست ۲۹۳ را پاي پرده سينما بنشاند.

فيلم سينمايي «خون شد» با کارگرداني مسعود کيميايي هم، از زمان اکران در سي و هشتمين جشنواره فيلم فجر حواشي زيادي به همراه داشت اما به هر حال انتظار مي‌رفت نام سعيد آقاخاني و هنر فيلمسازي کيميايي به کمک جواد نوروزبيگي، تهيه کننده کار بيايد تا فروش خوبي را براي اين فيلم به ثبت برساند اما اين اتفاق نيفتاد و «خون شد» در اين پنج ماه توانست فقط ۱۹۲ ميليون تومان از سهم فروش بليت سينما را به خود اختصاص دهد. 

پژمان جمشيدي با «ديناميت» گيشه را منفجر کرد
فيلم سينمايي «خون شد»

در هفته گذشته نيز، «خون شد» با فروش يک ميليون و ۷۴۰ هزارتوماني، رقم غيرقابل قبولي را براي گيشه خودش به ثبت رساند.

يکي از فيلم‌هايي که از ابتداي اکران فروش ناموفقي داشت، فيلم سينمايي «لاله» بود که تا کنون تنها ۹۰ ميليون تومان فروخته است و در هفته اخير نيز تنها با دو مخاطب، فروش ۶۰ هزارتوماني را براي گيشه خود ثبت کرد.

تازه واردهاي سينما در هفته نخست چه کردند؟

پس از موفقيت نسبي «ديناميت» در گيشه و روشن شدن چراغ‌ سينماها سه تهيه‌کننده ديگر نيز اين ريسک را پذيرفتند و فيلم‌هايشان را روي پرده سينما بردند. علي قائم مقامي تهيه کننده «سياه‌باز» اولين کسي بود که اين‌کار را انجام داد. اين فيلم که در سي و نهمين جشنواره فيلم فجر حضور داشت، در ۱۰ روز ابتدايي ۳۰ ميليون تومان را در گيشه به ثبت برساند و در هفته گذشته نيز ۱۸ ميليون تومان را براي گيشه خود ثبت کرد.

 موضوع اين فيلم با کارگرداني حميد همتي، در ارتباط با شخصي است که در زمينه بيت کوين فعاليت دارد و ناخواسته درگير ماجراهايي مي‌شود.

پژمان جمشيدي با «ديناميت» گيشه را منفجر کرد
فيلم سينمايي «سياه‌باز»

درست يک روز بعد از «سياه‌باز» فيلم سينمايي «قصه عشق پدرم» با کارگرداني محمدرضا ورزي روي پرده سينما رفت يکي از بازيگران اصلي اين فيلم مرحوم چنگيز جليلوند است که آذر سال گذشته بر اثر ابتلا به کرونا درگذشت. «قصه عشق پدرم» در مجموع ۱۰ ميليون تومان و در يک هفته اخير مبلغ ۹ ميليون تومان را در گيشه براي خود ثبت کرد.

«مديترانه» نيز يکي ديگر از فيلم‌هايي است که فروشي بالاي ۲۰ ميليون تومان داشته است. اين فيلم با کارگرداني هادي حاجتمند، در پنج روز اخير توانسته با ۲۴ ميليون و ۴۲۶ هزار تومان از گيشه سينما را به خود اختصاص دهد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar