خراسان/ پس از مجموعه «ياور»، «رعد و برق» و «کلبه‌اي در مه»، سريال «دودکش ۲» نيز پخش نامنظمي داشته است.

تصويربرداري سريال ‌هاي تلويزيون همزمان با پخش، انجام مراحل فني آن‌ها تا آخرين لحظات قبل از روي آنتن رفتن يا پخش مسابقات فوتبال باعث شده نظم پخش سريال‌ها به ‌هم بريزد و مجموعه‌ هاي تلويزيوني به موقع به پخش نرسند يا حتي روي آنتن نروند.

اين اتفاق جمعه‌ شب براي چندمين بار درباره سريال «دودکش» رخ داد و به دليل آماده نبودن قسمت ۲۴، بازپخش قسمت ۲۳ روي آنتن رفت. از ابتداي سال براي شمار زيادي از سريال‌هاي تلويزيون نيز اين اتفاق رخ داده است و سريال‌ها پخش نامنظمي داشته‌اند.

کنداکتور نامنظم رمضاني

نوروز امسال مجموعه «گاندو ۲» ساخته جواد افشار، در آخرين لحظات جايگزين مجموعه کمدي «بوتيمار» شد و به عنوان سريال نوروزي شبکه ۳ روي آنتن رفت. اين مجموعه طبق روال شبکه ۳ ساعت ۲۰:۴۵ روي آنتن مي‌رفت، اما به عنوان مثال قسمت پنجم اين سريال با تاخير طولاني به آنتن رسيد. تصويربرداري تقريبا نيمي از «گاندو ۲» انجام نشده بود، به همين دليل ۱۳ قسمت از آن نوروز ۱۴۰۰ روي آنتن رفت و قسمت‌هاي باقي‌مانده به زودي پخش خواهد شد.

در ماه رمضان نيز مخاطبان شاهد بي‌نظمي زيادي در پخش سريال‌ها بودند. مجموعه «ياور» به دليل آماده شدن ويژه ماه رمضان، همزمان با دو کارگردان و دو گروه تصويربرداري مي‌شد. اين سريال در ماه رمضان چند بار با تاخير روي آنتن رفت و با مجموعه «بچه مهندس ۴» تداخل پيدا کرد. سريال «رعد و برق» ساخته بهروز افخمي نيز پخش بسيار نامنظمي داشت. اين مجموعه همزمان با ديگر سريال‌هاي رمضاني پخش نشد و پس از پخش قسمت اول، قسمت دوم به دليل آماده نبودن روي آنتن نرفت. در اقدامي عجيب شبکه ۵ تصميم گرفت به دليل تصويربرداري و مراحل فني نيمه ‌تمام سريال، اين مجموعه را از کنداکتور خارج و «رعد و برق» را در زمان ديگري روانه آنتن کند.

پخش نامنظم «کلبه‌اي در مه» و «دودکش ۲»

به تازگي سريال «کلبه‌اي در مه» به کارگرداني حسن لفافيان به دليل همزماني با مسابقات يورو ۲۰۲۰، پخش بسيار نامنظمي داشته است. 

اين مجموعه بعضي شب‌ها به طور کلي پخش نشد و بعضي شب‌ها نيز به جاي ۲۰:۴۵، ساعت ۲۲:۳۰ و همزمان با «دودکش ۲» روي آنتن رفت. به اين ترتيب «کلبه‌اي در مه» چندان ديده نشد.

جديدترين نمونه بي‌نظمي در کنداکتور مربوط به سريال «دودکش ۲» است که تصويربرداري آن نيز همزمان با پخش ادامه دارد. ابتدا اعلام شد اين سريال از پنجم تيرماه پخش خواهد شد، اما با تاخير سه روزه از هشتم تير به آنتن رسيد. در حالي که پنج‌شنبه ‌شب خلاصه قسمت‌هاي «دودکش ۲» پخش شده بود، قسمت جديد اين مجموعه جمعه ‌شب به دليل آماده نبودن، روي آنتن نرفت.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar