ايسنا/ کمپاني برادران وارنر اعلام کرد که فروش مجموعه فيلم هاي دنياي سينمايي «احضار» از مرز دو ميليارد دلار عبور کرده است.

 با فروش ۱۹۶ ميليون دلاري «احضار: شيطان مرا وادار کرد»، جديدترين قسمت از سري فيلم هاي ترسناک «احضار» در گيشه جهاني، مجموعه فروش اين سري فيلم به بيش از دو ميليارد دلار رسيد. 

فيلم هاي «احضار» ساخته «جيمز وان» که «پيتر سافران» نيز تهيه کنندگي آنها را بر عهده دارد در حالي به عنوان پرفروش ترين مجموعه فيلم ترسناک تاريخ سينما دست يافته که قيمت جديد اين فيلم هنوز در ژاپن، هند و تايلند اکران خود را آغاز نکرده است. 

تمام هفت فيلمي که تاکنون در مجموعه «احضار» به سينما آمده است در فهرست ۲۵ فيلم پرفروش ترسناک تاريخ سينما حضور دارند و چهار قسمت از اين سري فيلم نيز عنوان اول تا چهارم اين فهرست را به خود اختصاص داده اند. 

«راهبه» محصول سال ۲۰۱۸ با ۳۶۶ ميليون دلار، «احضار ۲» با ۳۲۱ ميليون دلار، «احضار» با ۳۲۰ ميليون دلار، «آنابل: آفرينش» با ۳۰۶ ميليون دلار، «آنابل» با ۲۵۷ ميليون دلار و «آنابل به خانه مي آيد» با ۲۳۱ ميليون دلار به ترتيب پرفروش ترين فيلم هاي سري فيلم هاي ترسناک «احضار» هستند که قبل از قسمت جديد «احضار: شيطان مرا وادار کرد» به سينما آمده اند. 

بيشتر داستان‌هاي فيلم‌هاي ساخته شده در اين دنياي سينمايي «احضار» درباره تحقيقات يک زوج به نام «اد» و «لورن وارن» بر روي موضع هوايي چون جن‌گيري، نفرين‌ها، جادوي سياه، طلسم و... است.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar