روزنامه جوان/ تنها چند روز پس از ابتلاي رامبد جوان به کرونا و ناتمام ماندن برنامه «خندوانه» اين بار مهران مديري ديگر مجري تلويزيون به کرونا مبتلا شد تا مسئله آسيب‌پذيري هنرمندان در مقابل کرونا بيش از پيش مطرح شود.

تنها چند روز پس از ابتلاي رامبد جوان به کرونا و ناتمام ماندن برنامه «خندوانه» اين بار مهران مديري ديگر مجري تلويزيون به کرونا مبتلا شد تا مسئله آسيب‌پذيري هنرمندان در مقابل کرونا بيش از پيش مطرح شود.

بزرگ‌ترين شانس شبکه نسيم سيما اين است که کار ضبط مسابقه «دورهمي» با اجراي مهران مديري به پايان رسيده و عملاً ابتلاي وي به کرونا تأثير منفي روي پخش اين مسابقه تلويزيوني نخواهد گذاشت. نزديک شدن به ايام ماه محرم و صفر نيز به کمک تلويزيون آمده است تا توقف پخش «خندوانه» و پايان «دورهمي» چندان لطمه‌اي به برنامه‌هاي سرگرمي شبکه نسيم نزند.

روند رو به گسترش ابتلاي هنرمندان به کرونا، نشان مي‌دهد برخلاف ادعاهاي قبلي مبني بر رعايت پروتکل‌هاي بهداشتي، حتي مجريان شناخته شده نيز از گزند ويروس کرونا در امان نبوده‌اند. تزريق دوز اول واکسن کرونا به بخشي از هنرمندان پيشکسوت هم نتوانسته است از ابتلاي آنان به کرونا جلوگيري کند. جمشيد هاشم‌پور يکي از چهره‌هاي هنري است که پس از دريافت واکسن، گرفتار کرونا شد.

هنرمندان در خطر کرونا
هنرمندان روزهاي پرخطري را پشت سر مي‌گذارند، ابتلاي رامبد جوان و مهران مديري رسانه‌اي شد، اما در کنار آن بايد به خبر درگذشت مجري شبکه «افلاک» (استان لرستان) اشاره کرد. اسفنديار ملايري، هنرمند لرستاني و مجري و بازيگر شبکه افلاک بر اثر ابتلا به کرونا گذشت. همچنين شيرين بهرامي، دوبلور جوان صداوسيما نيز بر اثر کرونا دار فاني را وداع گفت. سال گذشته نيز چنگيز جليلوند، هنرمند بي‌همتاي دوبله ايران بر اثر کرونا جان به جان‌آفرين تسليم کرد. روز گذشته بهنوش بختياري نيز با انتشار پستي در صفحه اجتماعي خود، از ابتلايش به کرونا خبر داد.

نوع فعاليت‌هاي هنري به خصوص در سينما و تلويزيون که در فرايند توليد آن‌ها چندين نفر در فضاهاي بسته يا نيمه بسته تجمع پيدا مي‌کنند، زمينه انتقال ويروس کرونا را تشديد مي‌کند. به رغم اينکه در تلويزيون ادعا مي‌شود فاصله‌گذاري مناسب انجام مي‌شود، ابتلاي رامبد جوان مجري «خندوانه» نشان داد کرونا از آنچه برنامه‌سازان تلويزيون مي‌پندارند، خطرناک‌تر است. مجري «خندوانه» که در همه قسمت‌هاي اخير آن حضار با فاصله از يکديگر و با ماسک حضور داشتند، مبتلا به کرونا شده و بستري است. همين مسئله باعث شد تا تهيه کننده خندوانه از توقف اين برنامه خبر دهد. اين اتفاق مي‌توانست براي برنامه مسابقه دورهمي شبکه نسيم نيز تکرار شود، اما به دليل اينکه ضبط برنامه پيش‌تر انجام شده بود، عملاً مشکلي براي پخش پيش نيامد.

در هفته‌هاي اخير نام چندين بازيگر سينما در رديف مبتلايان به کرونا درج شده است، اغلب اين افراد در زمان فعاليت‌هاي سينمايي مبتلا به بيماري شده‌اند، اگرچه درخواست‌هاي متعددي براي توقف توليد مجموعه‌هاي نمايشي ارائه شده، ولي عملاً پروژه‌ها همچنان در حال فيلمبرداري هستند.

کرونا سراغ طائرپور رفت
فرشته طائرپور، تهيه کننده سينما که به دليل ابتلا به کرونا در بخش آي‌سي‌يوي يکي از بيمارستان‌هاي تهران بستري بود، به بخش عمومي منتقل شد.

طائرپور که آثاري، چون «گلنار»، «آينه‌هاي روبه‌رو»، «نخودي» و «پسر مريم» را تهيه کرده است، از هفته گذشته به دليل درگيري ريه پس از ابتلا به کرونا در بيمارستان بستري شد و ديروز نزديکان وي خبر دادند که به بخش عمومي منتقل شده و روند بهبودي را سپري مي‌کند. طائرپور که رئيس انجمن کارفرمايي تهيه‌کنندگان فيلم (اکت) هم است، بارها مطالبه واکسيناسيون هنرمندان مقابل دوربين را مطرح کرده است.

درگذشت يک چهره رسانه
حسين احمدي، فعال رسانه‌اي و صاحب امتياز روزنامه «هنرمند» نيز بر اثر کرونا دار فاني را وداع گفت. مرحوم احمدي نزديک يک ماه در بيمارستان بستري بود ولي در نهايت هفته گذشته تسليم ويروس کرونا شد و درگذشت. وي هنگام مرگ تنها ۴۰ سال داشت. از ديگر هنرمنداني که طي روزهاي گذشته به خاطر ابتلا به کرونا چشم از جهان فروبسته‌اند مي‌توان به بانو مهرالزمان فخارمنفرد، هنرمند پيشکسوت نگارگري اشاره کرد که در رشته نگارگري داراي مدرک درجه يک هنري از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي بود. اوج‌گيري موج پنجم کرونا، هنرمنداني را که به دليل شرايط کاري در سينما و تلويزيون مجبور به فعاليت هستند، بيش از ديگران تهديد مي‌کند و به نظر مي‌رسد اين روزها بايد تدبير جدي‌تري براي دور ماندن اين قشر از خطر کرونا در نظر گرفته شود.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar