خبرآنلاين/ حميد همتي کارگردان فيلم سينمايي «سياه باز» معتقد است که اين فيلم بخاطر سياست‌هاي جشنواره موفق نشده به سي و نهمين جشنواره فيلم فجر راه پيدا کند. فيلم سينمايي «سياه باز» با کارگرداني حميد همتي، در بين صد اثر ارسال شده به سي ونهمين جشنواره فيلم فجر به عنوان شصت فيلم انتخاب شده تا مرحله دوم بالا آدمد اما در رقابت با فيلم‌هاي ديگر نتوانست در ميان شانزده اثر قرار بگيرد.

اين کارگردان فکر نمي‌کرد که فيلمش به جشنواره راه پيدا نکند، او در اين‌باره گفت: «من انتظار نداشتم چنين اتفاقي رخ دهد و فيلمم در جشنواره اکران نشود. اما سياست‌هاي جشنواره اين‌گونه بود که شانزده فيلم بيشتر نمي‌توانستند انتخاب شوند. از بين ۱۰۰ اثر ارسالي، ۶۰ فيلم برگزيده شدند و از اين تعداد هم، تنها ۱۶ فيلمي که توانستند در يک بخش کانديد شوند، وارد مسابقه شدند. من فکر مي‌کردم «سياه باز» بتواند در يکي از بخش‌ها مثل بازي بازيگران، فيلمنامه، گريم يا فيلمبرداري کانديد شود که متاسفانه بر اساس سياست‌هاي جشنواره اين اتفاق رخ نداد.»

همتي درباره داستان فيلم ادامه داد: «فيلم سينمايي «سياه‌باز» ارتباطي به بيت کوين ندارد، يک قصه‌اي است که گره دارد، بازي و داستان دارد و حالا هم به اجرا در آمده است. به رکب‌هايي که به مخاطب زده مي‌شود، علاقه دارم اما در ادامه، قصه من به بيت‌ کوين ارتباط پيدا نمي‌کند. در واقع بيت‌ کوين وسيله‌اي براي گرفتن انتقام است.»

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar