ايرنا/ مجموعه فيلم‌هاي «جان ويک» يکي از متفاوت‌ترين مجموعه فيلم‌هاي اکشن سينما هستند که موفق شده‌اند سبک و ويژگي‌هاي خاص خود را داشته باشند. به‌زودي فيلم «جان ويک ۴» از راه مي‌رسد تا اين مجموعه عنوان جديدي را تجربه کند اما به نظر مي‌رسد قسمت چهارم اين فيلم پرستاره‌ترين و جذاب‌ترين فيلم اين فرانچايز باشد.

وقتي نخستين فيلم «جان ويک» در سال ۲۰۱۴ از راه رسيد، خيلي سريع به استاندارد جديدي در دنياي سينماي اکشن تبديل شد. اين فيلم، عنواني هيجان‌انگيز و اکشن بود که درگيري‌هاي خاص و بي‌نظيري را براي تماشاگرش تدارک ديده بود. بنابراين «جان ويک» به فيلم سينمايي خارق‌العاده‌اي تبديل شد که هواداران سينماي اکشن را تحت تاثير قرار داد و توانست شرايط را براي تبديل‌شدن به يک فرانچايز سينمايي فراهم کند. فيلم‌هاي «جان ويک: قسمت دوم» و «جان ويک: قسمت سوم» هم به ترتيب در سال‌هاي ۲۰۱۷ و ۲۰۱۹ از راه رسيدند و ثابت کردند اين مجموعه فيلم مي‌تواند خالص‌ترين فيلم‌هاي اکشن قرن بيست و يکم را به تماشاگران حرفه‌اي سينما معرفي کند.

موفقيت سه فيلم ابتدايي مجموعه «جان ويک» حالا عوامل اين مجموعه را به ساخت قسمت چهارم هم اميدوار کرده و حتي ساخت قسمت پنجم آن هم تاييد شده است. اما هواداران سينما در حال حاضر نگران وضعيت فيلم چهارم هستند. فيلمي که قرار بود به‌زودي به سالن‌هاي سينما راه پيدا کند اما با شيوع جهاني ويروس کرونا، شرايط آن هم تغيير پيدا کرد. با اين حال هنوز هم اطلاعات قابل توجهي درباره فيلم «جان ويک ۴» وجود دارد. به نظر مي‌رسد اين فيلم بدون هيچ ترديدي پرستاره‌ترين و جذاب‌ترين فيلم اين فرانچايز سينمايي باشد.

ستارگان فيلم‌هاي اکشن که در فيلم «جان ويک ۴» حضور دارند

فرانچايز «جان ويک» از همان ابتدا جذاب به نظر مي‌رسيد. اما ترديدي وجود ندارد که چهارمين فيلم اين مجموعه بدون هيچ ترديدي پرستاره‌ترين فيلم اين فرانچايز خواهد بود. اين فيلم که در ابتدا قرار بود هم‌زمان با فيلم «ماتريکس ۴» از راه برسد با مدتي تاخير از راه مي‌رسد. اما کدام بازيگران شناخته‌شده فيلم‌هاي اکشن در فيلم «جان ويک ۴» حضور دارند؟

داني ين

ستارگان فيلم‌هاي اکشن که در فيلم «جان ويک ۴» حضور دارند را بشناسيد

يکي از بازيگران اکشن که در اين فيلم هنرنمايي مي‌کند، داني ين است. او از اوايل دهه ۱۹۸۰ ميلادي در سينماي هنگ‌کنگ فعاليت مي‌کند. با اين حال شهرت و محبوبيت داني ين در دهه ۱۹۹۰ بيشتر از قبل شد و در نهايت در قرن بيست و يکم ميلادي به يکي از شناخته‌شده‌ترين ستارگان فيلم‌هاي رزمي تبديل شد. داني ين حالا به لطف هنرنمايي در مجموعه فيلم‌هاي «ايپ من» به معناي واقعي کلمه مشهور است. او اولين بازيگر جديد فيلم پرستاره «جان ويک ۴» بود که به هواداران اين فيلم معرفي شد. داني ين قرار است در نقش يکي از دوستان قديمي جان ويک قرار بگيرد.

هيرويوکي سانادا

ستارگان فيلم‌هاي اکشن که در فيلم «جان ويک ۴» حضور دارند را بشناسيد

اگرچه هيرويوکي سانادا به اندازه ساير همکارانش در فيلم «جان ويک ۴» مشهور نيست اما قطعا يکي از بازيگران جديد و تاثيرگذار فيلم «جان ويک ۴» لقب مي‌گيرد. سانادا هم مانند بسياري از بازيگران رزمي و اکشن سينماي شرق آسيا با حضور در فيلم‌هاي ساخت هنگ‌کنگ به شهرت رسيد و بعدها وارد هاليوود شد. او که سابقه هنرنمايي در فيلم‌هاي «آخرين سامورايي»، «ساعت شلوغي ۳»، «ولورين»، «مسابقه سرعت» و «۴۷ رونين» را دارد در سال‌هاي اخير به لطف هنرنمايي در فيلم‌هاي «انتقام‌جويان: پايان بازي» و «مورتال کامبت» و «ارتش مردگان» بيشتر از قبل ديده شده است. هيرويوکي سانادا ابتدا قرار بود در فيلم «جان ويک ۳» حضور داشته باشد اما در نهايت فرصت آن را پيدا کرده تا در فيلم چهارم اين مجموعه سينمايي حضور داشته باشد.

نقش هيرويوکي سانادا در «جان ويک ۴» مشخص نيست اما پيش‌بيني مي‌شود که او نقش مهمي در فيلم داشته باشد. او قرار است در فيلم «قطار سريع‌السير» که سال ۲۰۲۲ توسط عوامل فيلم‌هاي «جان ويک» ساخته شده هم هنرنمايي کند.

اسکات ادکينز

ستارگان فيلم‌هاي اکشن که در فيلم «جان ويک ۴» حضور دارند را بشناسيد

يکي ديگر از بازيگران شناخته‌شده فيلم‌هاي اکشن که انتظار مي‌رود در فيلم «جان ويک ۴» حضوري ارزشمند داشته باشد هم اسکات ادکينز لقب مي‌گيرد. او که حضورش در برابر دوربين را مديون سريال‌هاي انگليسي بود در ادامه در نقش‌هاي فرعي فيلم‌هاي هنگ‌کنگي ظاهر شد و در نهايت فرصت هنرنمايي جدي در هاليوود را پيدا کرد. «اسکات اسکينز» به لطف هنرنمايي در فيلم «انتقام‌جويان ۲» به صورت رسمي وارد هاليوود شد و درخشش او در اين فيلم باعث شد بيشتر از قبل مورد توجه قرار بگيرد. ادکينز در سال‌هاي اخير فيلم‌هاي متعددي بازي کرده که شايد بهترين آن‌ها «انتقام‌جو» باشد. او در چهارمين قسمت از فيلم‌هاي «ايپ‌من» هم در کنار داني ين حضور پيدا کرد و در فيلم «جان ويک ۴» هم فرصت هنرنمايي دوباره در کنار اين بازيگر را دارد. نقش ادکينز در فيلم جديد فرانچايز «جان ويک» مشخص نيست.

آيا قسمت پنجم فيلم‌هاي «جان ويک» هم از راه مي‌رسد؟

ستارگان فيلم‌هاي اکشن که در فيلم «جان ويک ۴» حضور دارند را بشناسيد

استوديوي لاينزگيت، مجموعه توليدکننده فيلم‌هاي «جان ويک»، به صورت رسمي تاييد کرده که ساخت فيلم «جان ويک ۵» هم‌زمان با فيلم «جان ويک ۴» ادامه پيدا مي‌کند. بنابراين از همين حالا بايد منتظر دو فيلم ديگر از اين فرانچايز هيجان‌انگيز باشيد. با اين حال استوديوي لاينزگيت تاريخ احتمالي اکران فيلم پنجم فرانچايز «جان ويک» را اعلام نکرده اما از آن‌جايي که دو فيلم چهارم و پنجم به موازات يکديگر ساخته مي‌شوند، احتمالا ارتباط تنگاتنگي ميان دو فيلم وجود دارد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar