مهر/ رقابت براي جايزه اسکار بهترين فيلم سينمايي بين‌المللي در نود و چهارمين دوره از مراسم آکادمي رسماً آغاز شده است.

اکوادور اعلام کرد فيلم ارسالي‌اش «زيردريايي» که يک درام اسپانيايي زبان به کارگرداني آلفردو لئون است را براي شرکت در اين رقابت انتخاب کرده است. در اين فيلم ناتالي ريس ستاره کلمبيايي فيلم «ترمينيتور: سرنوشت تيره» نقش دختر جواني را بازي مي‌کند که در بخش انبار يک زيردريايي قاچاق مواد مخدر که در حال غرق شدن است، با دست و دهان بسته زنداني شده است.

اين دهمين باري است که اين کشور واقع در آمريکاي جنوبي فيلمي را براي بخش خارجي زبان اسکار ارسال کرده اما تا به حال نتوانسته به جمع فيلم‌هاي ليست کوتاه يا نامزد شده برسد. انتخاب اين فيلم توسط بيش از ۵۰ عضو آکادمي هنرهاي اکوادور انجام شد.

از ديگر رقباي قوي احتمالي در اين بخش مي‌توان از «قهرمان» اصغر فرهادي نام برد که توانست برنده مشترک جايزه بزرگ هيات داوران کن امسال شود. فيلم «بخش شماره ۶» اثر فنلاند فيلم ديگري بود که اين جايزه را با «قهرمان» به اشتراک گذاشت.

همچنين فيلم «بدترين آدم دنيا» ساخته نروژ در کن نقدهاي مثبتي داشت. فيلم «يک کيارا» ساخته ايتاليا و «زاتوپک» اثر جمهوري چک که به تازگي در فستيوال بين‌المللي فيلم کارلووي واري با نقدهاي مثبت پيش‌نمايش شد، مي‌توانند از ديگر شرکت‌کنندگان امسال اسکار باشند.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar