خبرآنلاين/ فيلم سينمايي «آتاباي» به کارگرداني و تهيه‌کنندگي نيکي کريمي به چهاردهمين بخش مسابقه مراسم جوايز سينماي آسيا پاسيفيک راه يافت.
 فيلم «آتاباي» به عنوان نماينده ايران در اولين حضور جهاني خود در مراسم جوايز سينمايي آسيا پاسيفيک شرکت خواهد کرد و در بخش فيلم‌هاي داستاني، با آثار منتخب دنيا به رقابت خواهد پرداخت.

نيکي کريمي تهيه کنندگي و کارگرداني پنجمين اثر خود با نام «آتاباي» را برعهده دارد. پيش از اين در جشنواره فجر سال ۹۸ نامزد سيمرغ پنج رشته و فيلم برگزيده منتقدان ماهنامه فيلم شده است.

نامزدهاي نهايي آسيا پاسيفيک توسط هيات مربوطه به رياست هونگ جون کيم از کره جنوبي در اواسط اکتبر اعلام مي‌شوند و برگزيدگان هر بخش در تاريخ ۱۱ نوامبر (۲۰ آبان) معرفي خواهند شد. 

مراسم اهداي جوايز جشنواره امسال آسيا پاسيفيک، به صورت آنلاين و با همکاري شرکت نتفيليکس که جزو حاميان مالي اصلي مراسم است، برگزار خواهد شد. جوايز آسياپاسيفيک سال گذشته به علت شيوع ويروس کرونا و مشکلات اقتصادي ناشي از آن لغو شدند.

هادي حجازي‌فر، جواد عزتي، سحر دولتشاهي، دانيال نوروش، يوسفعلي دريادل، مه‌لقا مي‌نوش، معصومه رباني‌نيا و ميرمجيد حسيني بازيگران اصلي آتاباي هستند.

در خلاصه داستان فيلم آمده: آتاباي ۴۰ساله به همراه پدر و خواهرزاده‌اش در روستاي پيرکندي(خوي) زندگي مي‌کنند. او سال‌ها پيش، دانشجوي معماري در دانشگاه هنرهاي زيباي تهران بوده و يک سال مانده به فارغ‌التحصيلي، به علت مشکلات روحي ناشي از عشق نافرجام به هم دانشگاهي‌اش، ترک تحصيل کرده و به زادگاه خود بازگشته است…

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar