خراسان/ ديروز قسمت اول سريال «ميدان سرخ» ساخته ابراهيم ابراهيميان و بهرام بهراميان منتشر شد و جاي «زخم کاري» را گرفت.
با توجه به آن چه در قسمت اول ديديم، «ميدان سرخ» جزو آن دسته از سريال‌هايي است که براي قضاوت درباره کيفيت آن بايد کمي صبر کرد و ديد در قسمت‌هاي بعد چطور پيش خواهد رفت. فعلا مي‌توان گفت سريال شروع متوسطي داشته، نه ميخکوب‌کننده و نه نااميدکننده.

قصه دار و دسته خلافکارها
کارگردان اصلي «ميدان سرخ» ابراهيم ابراهيميان است. او فيلم «ارسال يک آگهي تسليت براي روزنامه»، «آااادت نمي‌کنيم» و «پيلوت» را در کارنامه دارد که در اکران عمومي يا جشنواره فجر موفقيت ويژه‌اي نصيب او نکرده‌اند. ابراهيميان سريال‌سازي را براي اولين‌بار با «ميدان سرخ» تجربه کرد. قصه سريال از جايي شروع شد که «شيدا» با بازي مهتاب کرامتي قصد داشت براي درمان سرطان دخترش به خارج از ايران برود اما خودکشي شوهرش و درگيري او با تعدادي خلافکار، برنامه‌هايش را به هم ريخت. از طرفي سه خلافکار به نام‌هاي «پاپ»، «تورج» و «عبد» براي وصول طلب‌شان از همسر «شيدا» سراغ او رفتند، اما متوجه شدند پاي چند چمدان شمش طلا در ميان است و با يک گروه مافيايي و خطرناک طرف شده اند. در قسمت اول «ميدان سرخ» اطلاعات زيادي از جزئيات و پيشينه شخصيت‌ها به مخاطب داده نشد و تماشاگر شاهد برشي از ماجرايي بود که براي روشن شدن جزئيات آن بايد تا قسمت‌هاي بعدي صبر کند. همين مسئله باعث شد مخاطب دچار سردرگمي شود و به سختي با قصه و کاراکترها ارتباط برقرار کند. از طرفي اين شروع پرابهام، کنجکاوي مخاطب را برمي‌انگيزد و او را   به ادامه قصه حساس مي‌کند. اگر «ميدان سرخ» در ادامه نتواند مخاطب را راضي کند، بعيد است بتواند مخاطبان فراواني داشته باشد. از حواشي سريال در قسمت اول مي‌توان به مميزي حجاب مهتاب کرامتي و حذف صداي فرزاد فرزين از تيتراژ آن اشاره کرد.

بازي ستاره‌ها
هنوز تعدادي از شخصيت‌هاي «ميدان سرخ» وارد قصه نشده‌اند و ارزيابي کار بازيگران به زمان بيشتري احتياج دارد، اما بنا بر آن چه در قسمت اول ديديم، حميد فرخ‌نژاد در نقش سردسته و مغز متفکر گروه خلافکاري که هنوز اطلاعات زيادي درباره آن‌ها نداريم، بازي خوبي داشت. «پاپ» آدم خطرناک و بي‌رحمي است، اما خونسردي و بي‌خيالي خاصي در رفتار و حرکاتش دارد که حميد فرخ‌نژاد با کمک وجه بامزه شخصيت خود، به خوبي در جلد اين شخصيت فرو رفته است. علي مصفا با شخصيت تبهکار و منفي «تورج» نقش متفاوتي را تجربه کرده، اما اين تفاوت در بازي او ديده نمي‌شود. مهتاب کرامتي نيز فعلا در قسمت اول بازي چشمگيري نداشته و در حد انتظار ظاهر نشده است. کاظم سياحي هم با لحن متفاوت و بامزه خود، حضور متفاوتي در اين سريال دارد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar