سینما دیلی/  پوریا پورسرخ جمعه مهمان برنامه «پرانتز باز» رادیو نمایش به تهیه کنندگی و سردبیری مارال دوستی بود.

در ابتدای این گفتگو مجید واشقانی-مجری برنامه- از او خواست تا نظرش را در مورد تاثیر صدا بر روی بازیگر بگوید.پورسرخ گفت: زمانی که هنرجو بودیم وقتی اسم استاد شکیبایی می‌آمد لحن، صدا و تمام هنرنمایی‌های او می‌درخشید. در نسل بعدی، محمدرضا فروتن را همیشه دوست داشته‌ام؛ خودش، لحن و صدایش را. حتی ابتدای کار من صحبت‌هایی بود که صدای او را تقلید می‌کند یا نه

همان دوران بحث صدا اولش داشت به من آسیب می‌زد؛ یعنی انگ تقلید و این‌ مسائل می‌خورد. به مرور گذشت و ثابت شد که بوده یا نبوده‌. من معتقدم محمدرضا فروتن بر نسل بعد از خودش بسیار تاثیرگذار بوده‌. یعنی عصیانی که در بازی‌ بسیاری از بازیگران، به چشم می‌خورد تحت تاثیر فروتن بوده‌. بحث صدا در مورد من اول کار در بسیاری از مواقع هم باعث پیشرفت من شد، یعنی باعث یادآوری می‌شد که این همان پسری است که صدایش اینطور است.

باران کوثری موقعی که می‌خواستیم «صاحبدلان» را با هم کار کنیم، یک گاردی داشت و علنی به من می‌گفت که یعنی چه مدام در این هفته‌نامه‌ها هستی! من می‌گفتم که شما برو و عکس‌هایش را ببین، این عکس‌ها دو سه لباس است. یعنی شما دو، سه بار مصاحبه کرده‌ای و این‌ها با تیترهای دیگر در جاهای دیگر هم کار شده‌است. یک روز به من گفت که حق با تو بود و کنترلش دست آدم نیست. «صاحبدلان» هم گرفت و همین داستان برای او هم پیاده شد.

سر کلاس موسسه‌ی کارنامه بودیم و یکی از اساتید بسیار محترم ما در مورد محمدرضا گلزار صحبت می‌کرد و گفت: کسانی که صرف چهره دارند، ممکن است که سال دیگر نباشند. و گفتند مثلا در بین شما چه کسی دوست دارد که جای گلزار باشد؟ یادم است تنها کسی که در کلاس دستش را بالا گرفت من بودم. همان روز با یک نگاه اه اه پیف پیفی هم از بقیه‌ی بچه‌ها مواجه شدم که یعنی چه! گفتم بالاخره او سوپراستار است و جایگاه دست نیافتنی‌ایی دارد. من فکر می‌کنم الان بعد از گذشت سال‌ها از آن روز، حرف من تایید شد و هنوز محمدرضا گلزار هست. منظورم این است که بالاخره وقتی که کسی طرفدار دارد باید به او احترام گذاشت و مثل هر بازیگر دیگری نقش خوب و بد دارد.

«پرانتز باز» که در گروه برنامه‌های مستند و ترکیبی نمایشی رادیو نمایش تولید می‌شود، به صورت زنده و هفتگی ساعت 21:00 تا 23:00 پخش می‌شود.

عکس:حانیه زاهد

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar