خراسان/ به نظر شما قسمت اول سریال نمایش خانگی «خسوف» اثر مازیار میری چه کیفیتی داشت؟
 
یکی از جدیدترین مجموعه‌هایی که به جمع سریال‌های در حال انتشار نمایش خانگی اضافه شده، «خسوف» به کارگردانی مازیار میری است که روز جمعه اولین قسمت آن منتشر شد. این سریال در سکوت خبری تولید شد و بازیگرانی مانند امین تارخ، شهره سلطانی، محمد عمرانی و پوریا رحیمی سام در آن ایفای نقش کرده‌اند. علاوه بر این چهره‌ها، تعدادی چهره جوان و جدید نیز در سریال حضور داشته‌اند.
روایت خوب و خوش ریتم از قصه
قصه «خسوف» از اعتراض جمعی از دانشجویان به کیفیت غذای سلف و زدوبندهای رئیس دانشگاه آغاز می‌شود. این ماجرا در ادامه باعث می‌شود دردسرهایی برای شخصیت‌های اصلی اتفاق بیفتد و ماجرا از کنترل خارج شود. سریال «خسوف» در قسمت اول شروع خوبی دارد. این سریال بدون اضافه‌گویی و مقدمه‌چینی بیهوده، از نقطه درستی آغاز می‌شود. «خسوف» از همان ابتدا تکلیف سریال و قصه‌اش را با مخاطب روشن می‌کند و سریال با ریتم تند و خوبی جلو می‌رود. شخصیت‌های قصه به مرور و در لا‌به‌لای اتفاقات به مخاطب معرفی می‌شوند، اما تماشاگر هنوز کامل با کاراکترها آشنا نشده و برای شناخت آن‌ها و روابط خانوادگی شخصیت‌ها با یکدیگر باید صبر کرد. ویژگی مهم «خسوف» روایت خوش‌ریتم و کامل از کلیت قصه است، اگر سریال در قسمت‌های بعد از ریتم بیفتد، این برگ برنده از دست می‌رود و لطمه بزرگی به سریال می‌خورد.
بازی بازیگران جدید و شناخته‌شده
استفاده از چهره‌های جدید، کمتر شناخته‌شده و بازیگرانی که معمولا در سریال‌های تلویزیونی می‌بینیم، آن هم در نمایش خانگی، حرکت پرریسک و جسورانه‌ای است. هرچند که ستاره‌ها ضامن موفقیت آثار نیستند، اما در دیده شدن سریال تاثیرگذار هستند. مینو شریفی که در فیلم «درخت گردو» حضور داشته، در نقش شخصیت اصلی قصه موفق شده بازی خوبی از خود به نمایش بگذارد. سجاد بابایی که به تازگی سریال «زندگی زیباست» را روی آنتن داشت، بازی قابل قبولی داشته، اما هنوز تا یک بازی خوب فاصله دارد و باید دید در ادامه چه می‌کند. پوریا رحیمی سام در نقش شخصیتی محافظه‌کار و ترسو، عملکرد رضایت‌بخشی دارد. نوع بازی و گریم امین تارخ نیز یادآور بازی‌ها و نقش‌هایی است که تا به حال از او دیده‌ایم و حضور متفاوتی در «خسوف» نداشته است.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar