سینما تیکت/ فصل پاییز با شب‌های طولانی‌اش، فرصت مناسبی است برای تماشای فیلم‌هایی که حال و هوایی آرام و عاشقانه دارند. همچنین فیلم‌های مطرحی که دریافت بهتر مفاهیم آن‌ نیازمند مدت زمانی برای فکر کردن است. 

کدام فیلم‌ها را بیشتر پسندیدید؟

نفس عمیق ( شهبازی)

نفس عمیق  فیلم جسوری است درباره‌ی زندگی سه جوان است که به صورت اتفاقی با یکدیگر برخورد می‌کنند و بعد با یکدیگر همراه و هم‌مسیر می‌شوند. 

چیزهایی هست که نمیدانی (فریدین صاحب الزمانی)

سیما زنی است که زمانی دلبسته علی، راننده آژانس، بوده و حالا در تلاشی مذبوحانه می‌کوشد توجه مرد را به خود جلب کند که موفق به این کار نمی‌شود.این فیلم اگرچه در مورد مسائل جدی صحبت می‌کند اما لحنی شیرین و صمیمی دارد. 

هفت دقیقه تا پاییز (علیرضا امینی)

فیلمی ملودرام و تراژیک درباره‌ی دو خانواده است که هر یک با مشکلات متفاوتی روبه‌رو هستند. میترا با بازی هدیه تهرانی برای برون‌رفت از مشکلات همراه با خانواده به شمال می‌روند اما در راه برگشت فرزندشان را از دست می‌دهند.

شب‌های روشن (فرزاد موتمن)

فیلم‌ شب‌های روشن با اقتباس از کتابی به همین نام اثر داستایوفسکی ساخته شده است و در مورد استاد دانشگاهی است که به تنهایی زندگی می‌کند اما شبی به صورت اتفافی با دختر جوانی برخورد می‌کند که سرنوشت زندگی او را این برخورد تغیر می‌دهد.

طعم گیلاس (عباس کیارستمی)

مردی میانسال، قصد خودکشی دارد. او می‌خواهد قرص‌های خوابش را یک جا بخورد و شب در قبرش بخوابد. بدیعی دنبال کسی است که پس از مرگش، صبح فردا روی جسد او خاک بریزد. در مسیری که برای یافتن چنین کسی پیش می‌گیرد با افراد مختلفی رو به رو می‌شود

تنها دوبار زندگی میکنیم (بهنام بهزادی)

ایده‌ی اصلی فیلم درباره‌ی مرگ است. فیلم در مورد راننده مینی‌بوسی است که به زودی خواهد مرد. او قصد دارد در فرصتی چند روزه، کارهایی که همیشه حسرت‌شان را داشته انجام دهد  در این میان با دختر جوان و سرزنده‌ای آشنا می‌شود که رنگ و بوی زندگی دارد.

بمب یک عاشقانه(پیمان معادی)

داستان فیلم در سالهای دهه شصت می گذرد و ماجرای نوجوانی را دنبال می کند که در پناهگاه هنگام بمباران، عاشق می شود. فیلم به دنبال نشان دادن عشق است در زیر آتش جنگ و بمباران.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar