باشگاه خبرنگاران/ جین کمپیون که با فیلم جدید خود، «قدرت سگ» برای نتفلیکس مورد استقبال منتقدان قرار گرفت، برای دریافت جایزه کارگردان در مراسم امسال، جوایز گاتهام را به خود اختصاص داد که جشنواره فیلم گاتهام قرار است امسال در تاریخ ۲۹ نوامبر برگزار شود.

کمپیون اولین کارگردان زن بود که نخل طلای جشنواره کن را به خاطر فیلم تحسین‌برانگیز «پیانو» در سال ۱۹۹۳ به دست آورد و یکی از تنها هفت زنی بود که نامزد اسکار بهترین کارگردانی شد. «پیانو» همچنین بیش از ۳۰ جایزه بین‌المللی به همراه ۹ نامزدی اسکار و سه برنده از جمله بهترین فیلمنامه را برای کمپیون به ارمغان آورد.

اخیراً، کمپیون به عنوان کارگردان در جشنواره فیلم ونیز برای فیلم «قدرت سگ» جایزه شیر نقره‌ای را دریافت کرد که اولین اثر نمایشی او در بیش از یک دهه گذشته است و در آن بندیکت کامبربچ، کریستن دانست، جسی پلمونز و کودی-اسمیت مک‌فی بازی می‌کنند. نتفلیکس اکران محدود سینمایی آن را برای ۱۷ نوامبر برنامه‌ریزی کرده است و پخش اینترنتی آن از اول دسامبر آغاز می‌شود.

جفری شارپ، مدیر اجرایی مؤسسه فیلم و رسانه گاتهام در مصاحبه‌ای درباره جین کمپیون گفت: جین کمپیون، یک نویسنده و کارگردان پیشرو است که داستان‌های زیبا و مطرحی با عمق احساس حیرت‌انگیز بیان می‌کند. او با بازگشت چشمگیر خود به فیلم‌های سینمایی با «قدرت سگ»، جایگاه خود را به عنوان یکی از بزرگترین کارگردانانی که امروز کار می‌کنند، تقویت می‌کند که شناختن این فیلمساز خارق العاده یک افتخار است.

فیلم‌های دیگر کمپیون عبارتند از «عزیزم» که برای اولین بار در جشنواره کن به نمایش درآمد، «فرشته‌ای سر میز من» که در جشنواره فیلم ونیز هفت جایزه از جمله جایزه شیر نقره‌ای دریافت کرد. «پرتره یک خانم» که نامزد دو جایزه اسکار شد. «دود مقدس» که نامزد دریافت جایزه شیر طلایی شد و برنده جایزه الویرا نوتاری در ونیز شد.

کمپیون در تلویزیون دو فصل از مینی سریال «بالای دریاچه» را تهیه‌کنندگی، نویسندگی و کارگردانی کرد. این سریال در نهایت هشت نامزدی امی از جمله بهترین بازیگر نقش اول زن برای الیزابت ماس را دریافت کرد که همچنین برای بازی در آن برنده گلدن گلوب شد.

جشنواره گاتهام پیشتر اعلام کرده بود که کریستن استوارت در مراسم امسال جایزه هنرمند، ایمون بولز، صنعت و بازیگران فیلم «The Harder They Fall the Ensemble Tribute» را دریافت می‌کنند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar