خراسان/ ماجرای کشته شدن یک سینماگر سر صحنه فیلم برداری یک فیلم هالیوودی که روز پنج شنبه هفته گذشته اتفاق افتاد، همچنان ادامه دارد. در این اتفاق تلخ که در زمان فیلم برداری فیلم «زنگار» رخ داد، الک بالدوین هنرپیشه شناخته‌شده آمریکایی در حالی که تصور می‌کرد گلوله اسلحه‌اش مشقی است، به سمت هالینا هاچینز مدیر فیلم برداری اوکراینی‌تبار و جوئل سوزا کارگردان آمریکایی این اثر شلیک کرد و باعث مرگ اولی و مجروحیت دومی شد.
بر اساس تحقیقات تازه پلیس در این پرونده، ظاهرا دستیار کارگردان این فیلم، اسلحه‌ای پر و دارای گلوله‌های واقعی را در اختیار بالدوین قرار داده و به وی گفته که این اسلحه بی‌خطر است؛ در حالی که گفته می‌شود خود دستیار کارگردان نیز از واقعی بودن گلوله‌ها خبر نداشته است. بالدوین که تهیه‌کننده این فیلم نیز است، هنوز تحت اتهام قضایی واقع نشده و آزاد است. دادگاه رسماً اعلام کرده که این بازیگر 63 ساله از واقعی بودن گلوله‌ها مطلع نبوده است.
ماجرای کشته شدن یک سینماگر بر اثر استفاده از گلوله واقعی به جای مشقی، پیشتر نیز رخدادهای تلخی را رقم زده است. برندون لی بازیگر و فرزند بروس لی مشهور، حدود 3 دهه پیش در اتفاقی مشابه در سر صحنه فیلم برداری فیلم «کلاغ» هدف اصابت گلوله قرار گرفت و کشته شد.
جالب است بدانید در سینمای ایران نیز وقایعی کمابیش مشابه اتفاق افتاده است. یک سال پس از کشته شدن برندون لی در آمریکا، علی سجادی حسینی بازیگر و کارگردان سینما در حالی که مشغول تمرین برای فیلم سینمایی «خط آتش» به کارگردانی خودش بود، در پی اشتباه در جای گذاری گلوله مشقی در اسلحه، بر اثر شلیک گلوله   سر صحنه فیلم برداری جان باخت. کارگردانی صحنه‌های باقی‌مانده از این اثر را برادرش فرید سجادی حسینی انجام داد که چند سالی است به عنوان بازیگر در سینمای ایران فعالیت می‌کند و به تازگی سریال «هم‌سایه» را روی آنتن شبکه سه سیما داشت.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar