سینما تیکت/ شما کدام فیلم را بیشتر از همه دوست داشته‌اید؟

جنوب ایران سرزمین شگفت‌انگیزی است، که از دیرباز جاذبه ی بسیاری برای کارگردانان و فیلم‌سازان داشته است.  از ساحل دریا تا نخلستان‌هایش. از مردمان خون‌گرمش تا لباس‌ها و موسیقی بی‌نظیرش؛ همه و همه سبب شده است تا شاهد ساخت آثار متفاوتی در ژانرهای مختلف در این منطقه‌ی جغرافیایی باشیم. 

در ادامه به معرفی این آثار می‌پردازیم:

دونده (امیر نادری) 
امیرو نوجوان تنهایی است که رؤیایش سفر به آن سوی خلیج فارس و آزادی است. او بطری‌های خالی، قوطی و چیزهایی از این دست را از میان زباله‌ها جمع می‌کند و می‌فروشد.

سازدهنی (امیر نادری)
امیرو پسرکی که در روستایی نزدیک بندر همراه با مادرش زندگی‌ می‌کند. روزی پدر یکی از بچه‌ها از آن سوی خلیج سازدهنی برای فرزندش می‌خرد و امیرو برای آنکه بتواند دقایقی با آن بنوازد‌ تن به تمامی درخواست‌های آن پسرک می‌دهد. 

اژدها وارد می‌شود (مانی حقیقی)
فیلم درباره‌ی مرگ مشکوک یک تبعیدی سیاسی است که در درون کشتی‌ای قدیمی در ساحل جزیره قشم زندگی می‌کرده است. ماموری از تهران برای بررسی مرگ او به قشم می‌رود و متوجه می‌شود که این تبعیدی کشته شده‌است. او در پی یافتن و حل مسئله در این جزیره با پدیده‌‌‌ای عجیبی روبه‌رو می‌شود.

شعله‌ور (حمید نعمت‌الله) 
مرد میانسالی است که به قرص اعتیاد دارد و همسرش او را ترک کرده، رابطه اش با پسرش خوب نیست. در این شرایط او به یکباره تصمیم می گیرد به سیستان و بلوچستان کوچ کرده و زندگی جدیدی را در آنجا شروع کند.

دختر (رضا میرکریمی)
فیلم دختر داستان دختری است که در آبادان زندگی می‌کند و پدر سخت‌گیری دارد. او برای شرکت در جشن خداحافظی دوستش سفر یک روزه‌ای به تهران می‌کند. پدرش که از این موضوع مطلع می‌شود در پی یافتن او از آبادان راهی تهران می‌شود. 

ناخدا  خورشید (ناصر تقوایی) 
داستان این فیلم در دهه ۱۳۴۰ رخ می‌دهد، یکی از بزرگان شهر به نام «خواجه ماجد»، ناخدا خورشید را لو می‌دهد و بار قاچاق لنج ناخدا خورشید به آتش کشیده می‌شود. 

تیک آف (احسان عبدی پور) 
شیرزاد، پس از سال‌ها زندگی روی اقیانوس و در کشتی  به شهرش در بوشهر باز می‌گردد .

عروس آتش (خسرو سینایی) 
داستان دختر خوزستانی است که در دانشگاه با مرد جوانی آشنا شده است و قصد ازدواج با او را دارد. اما در سر راه این ازدواج، پسر عموی دختر قرار گرفته است.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar