فیلیموشات/ در اولین سکانس از سریال جزیره، با صحرا صراف، خبرنگار جوانی همراه می‌شویم که کنجکاوی و سرک کشیدن در پرونده‌های اقتصادی، پای او را به صحن دادگاه باز کرده است. دادگاهی که به کابوس صحرا تبدیل شده و هرچند نگرانش کرده، اما باعث نشده دست از جسارت و پیگیری موضوعات مشابه بردارد. در این قسمت با صحرا (با بازی شادی مختاری) و همکارش امیرحسین (با بازی امیرکاظمی)، برای گزارش مسابقات والیبال ساحلی به جزیره کیش سفر می‌کنیم.
 
جزیره جایی است که در آن با خانواده بزرگ شاهنگ آشنا می‌شویم، خانواده‌ای ثروتمند و پرقدرت که فعالیت‌های اقتصادی گسترده‌ای دارند و شرکت‌های تجاری خود را به شکل خانوادگی اداره می‌کنند. ارشد (با بازی امیر مقاره) و شکیبا (با بازی السا فیروزآذر) فرزندان شاهنگ بزرگ (با بازی اکبر زنجانپور) هستند که رییس و مالک همه دارایی‌های خانواده است. آنها با همراهی شاهد (با بازی محمدرضا فروتن) و چند دوست خانوادگی قدیمی، اداره امور تجاری متنوعی را برعهده دارند، اموری که نه تنها خودشان بر سر آنها کاملا تفاهم ندارند، بلکه از نظر خبرنگار کنجکاوی مثل صحرا، شک و شبهه‌هایی در سلامت آنها وجود دارد.
 
اسم‌ها را یک‌بار برای همیشه یادداشت کنید که در ادامه قصه و دیالوگ‌های قسمت‌های بعد، گیج نشوید! در خاندان شاهنگ حضور حرف شین اهمیت دارد؛ ارشد، شکیبا، شاهد و…
لوکیشن‌های دیدنی و جذاب جزیره با مناظر تماشایی، بر جذابیت این قسمت از سریال اضافه کرده، مناظر زیبایی که قرار است در قسمت‌های بعد بیشتر آنها را ببینیم و میزبان حوادث سریال باشد.
فیلمبرداری سریال جزیره شباهت کمی به سریال‌های مشهور و محبوب سیروس مقدم دارد. مقدم سعی کرده با توجه به اتمسفر کار، از دکوپاژ‌های کلاسیک‌تر استفاده کند. در لانگ‌شات‌ها دست‌ودلباز بوده و تا جایی که توانسته از متد فیلمبرداری پایتخت‌ها فاصله گرفته است.
 
تدوین سریال و تلاش برای بخشیدن ضرباهنگ تندتری به روند قصه باعث شده تا مخاطب درگیر و گرفت روابط خانوادگی باشد. برای اینکه کارتان راحت‌تر باشد و ضربان جزیره عقب نیفتید، پس از پخش قسمت دوم و معرفی تمامی کاراکترهای اصلی، شجره‌نامه و رابطه‌های سریال را در فیلیموشات ببینید.
حضور مقاره در این سریال، یعنی باید منتظر قطعات جذاب و شنیدنی موسیقایی از ماکان‌بند باشیم. تیتراژ آخر سریال جزیره تازه اولین کاری است که منتشر شده و مقاره به تنهایی از عهده این تیتراژ پراحساس برآمده است. ولی هنوز غافلگیر نشده‌اید و باید منتظر بمانید!
یکی از نکات حاشیه‌ای و بامزه سریال جزیره، حضور سیروس مقدم در یک پلان قسمت اول بود. او را شناختید؟ در صحنه نمایش بازی والیبال ساحلی و وقتی که صحرا تلاش می‌کرد به دیدن ارشد برود، در نمایش هیجان تماشاچی‌ها، خود مقدم هم با تکان دادن پرچم ایران در تصویر حضور داشت. او در پایتخت هم به همین شکل گذرا و حاشیه‌ای در تصویر دیده می‌شد.

در قسمت اول با شخصیت‌های اصلی سریال یعنی اعضای خانواده شاهنگ آشنا می‌شویم و صحرا که با روحیه پرسشگری‌اش، کم‌کم درباره این خانواده، به خصوص جوان مغرور و مرموز آنها یعنی ارشد، کنجکاو می‌شود. آیا صحرا با این کنجکاوی‌ها خودش را به دردسر خواهد انداخت؟ آیا بین او و ارشد ارتباط خاصی شکل خواهد گرفت؟ واکنش ارشد به قضاوت‌های صحرا درباره خودش که آنها را اتفاقی شنیده چه خواهد بود؟ باید منتظر قسمت دوم جزیره بمانیم تا جواب این سوال‌ها را بگیریم.
 

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar